93letá babička zpívá v deathmetalové kapele
Autor: Youtube 93letá babička zpívá v deathmetalové kapele

VIDEO: Žena, která přežila holocaust, se v 93 letech dala na death metal. Podívejte se, jak to tahle cool babča umí rozjet

Publikováno: 24.01.2019
Představte si, že by vaše babička na stará kolena zpívala v deathmetalové kapele... nejde to? Tak si přečtěte o téhle ženě.

reklama

Říká se, že nikdy není pozdě na to, abychom zásadně změnili směr, kterým se náš život udává. Krásným příkladem a hlavně inspirací je 96letá babička z Rakouska Inge Ginsberg, která přežila holokaust. Ta se před třemi lety se stala hlavní zpěvačkou deathmetalové kapely. A co jí k tomu vedlo? Celý život se věnovala psaní a snažila se předávat lidem zkušenosti a své vlastní příběhy, aby je tak varovala před nejrůznějšími společenskými problémy. Podle ní ale dnešní generace často nechce poslouchat staré lidi. A protože prý vůbec neumí zpívat a nemá smysl pro rytmus, rozhodla se právě pro death metal. Za doprovodu metalové hudby tak doslova křičí na publikum své vlastní texty v angličtině či němčině.

Sama tuto formu považuje prezentace považuje spíše za předčítání zpráv než za poezii. Nejčastěji si pak vybírá témata jako lidskost, životní prostředí, láska, nenávist či víra v sama sebe. A že má skutečně z čeho čerpat - narodila se ve Vídni do bohaté židovské rodiny. Po nástupu nacistů k moci se jejímu otci povedlo utéct do Anglie a matka se poté obrátila na příbuzné ve Švýcarsku. Tam pobývala Ingrid i s matkou v uprchlickém táboře. Později se připojila k americké tajné službě, které pomáhala s operacemi proti nacistům. Po válce se i s manželem, hudebním skladatelem, usadila v Los Angeles. V životě si nejvíc cení svobody a před blížícími se 97 narozeninami tvrdí, že ničeho, co kdy udělala, nelituje a je jí jedno, co si kdo myslí o její nové kariéře. Jestli jí death metal svědčí, můžete posoudit po zhlédnutí následujícího videa.

 

 

Pořádně jim to natřela!

VIDEO: Stoletá babča to pořádně natřela teenagerům v PIVNÍ soutěži! Tohle od ní na párty nikdo nečekal. Podívejte se, jak se...

reklama