Virály

14. března 2021 16:52

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Známý herec chytil do ruky racka, který mu chtěl sníst chipsy! Lidé mu za to nadávají

Známý herec natočil okamžik, kdy kolem něj kroužilo hejno racků, zatímco on si vychutnával svou svačinku. Omylem přitom jednoho racka chytil.

Známý herec a dabér Taylor Mechen byl v poměrně opilém stavu, když ve čtyři hodiny ráno seděl na lavičce ve městě Dunedin na Novém Zélandu a pochutnával si na občerstvení. Náhle ho začali ale bombardovat racci, kteří zjevně dostali také chuť na jeho dobroty, takže se k němu snažili dostat co nejblíž. V jednu chvíli se jeden racek přiblížil k jeho hlavě, tak se herec sklonil a dal ruku nahoru. A omylem se mu podařilo racka chytit do ruky. Tento vtipný moment zachytil na video, které pak nahrál na TikTok. Dodal, že racka neměl v plánu chytit do ruky, protože se ve skutečnosti bojí ptáků, ale myslel si, že to povede k zábavnému videu. Video už zhlédlo na 22 milionů lidí a získalo šest milionů lajků. Diváci si mohou všimnout, že Taylor držel ptáka jen několik sekund, poté ho vyhodil do vzduchu.

Navzdory tomu z toho není novozélandské ministerstvo na ochranu zvířat dvakrát šťastné. Racek, kterého Taylor popadl, je ve skutečnosti chráněným druhem v zemi jako každá kolonie, ve které žije. Racek Tarapunga je chráněn podle zákona o divoké zvěři, což znamená, že je nezákonné tyto ptáky rušit, obtěžovat nebo zabíjet. Ti, kdo tak činí, mohou čelit pokutě, nebo dokonce vězení. Ochránci proto varovali lidi před tím, aby se pokoušeli napodobovat Taylorovo chování, přestože neplánoval ptáka do ruky chytit. Pro zvíře je totiž stresující, kdykoli jej někdo chytí a drží tak jako to muž udělal. Také je případně špatný nápad racky krmit, zvláště pak, pokud by se jednalo o rychlé občerstvení.


Přečtěte si také