Youtubeři

7. prosince 2021 12:22

redakce Prima Lajk

Vznikla první česká střední škola pro youtubery a gamery! Výše školného vás zvedne ze židle

Lidí, kteří se živí YouTubem, je čím dál tím víc. Není tedy divu, že vznikla střední škola s tímto multimediálním zaměřením.

Časy, kdy bylo natáčení na YouTube jen koníčkem, už dávno pominuly. Poslední roky se z této platformy stal dobrý způsob, jak si vydělat nemalé peníze, a bylo tedy jen otázkou času, kdy se najde škola s tímto novým zaměřením. Pro nikoho tedy nebylo překvapení, že před časem otevřela své dveře studentům škola U2B poskytující střední vzdělání zakončené maturitou v multimediálních oborech zaměřující se na youtubering a e-sporty: vychovává influencery a profesionální hráče počítačových her.

Na svých stránkách uvádějí, že absolventi youtuberské školy mají na výběr hned z několika profesí v médiích a multimédiích včetně PR a marketingu. „Obory youtubering nebo programing nabízí v Evropě jen pár škol: ve Švédsku a Švýcarsku,“ řekl pro eXtra.cz Daniel Černý, ředitel školy s tím, že U2B je jediná střední škola svého druhu v České republice. Exkluzivita a luxus vzdělávací instituce se však také odráží ve výši školného. Zájemci mají na výběr ze tří variant, a to Exclusive, Premium a Standard, přičemž cena za nejdražší variantu na rok vyjde na 312 tisíc korun. Zlatá střední cesta stojí 108 tisíc a roční studium za „standardní“ variantu přijde na 35 400 korun.

Pokud si uchazeči zvolí nejdražší možnost, můžou se těšit na nadstandartní servis nejen během výuky. „Žáci si mohou půjčovat drahou techniku, mají k dispozici ateliéry i po vyučování, mají odvoz do školy a ze školy, někteří dokonce limuzínou. Mají osobního administrativního i studijního asistenta na telefonu. Rodiče nemusí na třídní schůzky do školy, třídní učitel přijde k nim,“ vysvětlil Exclusive variantu ředitel Černý, který se stal ve svých 25 letech nejmladším ředitel u nás.


Přečtěte si také