Virály

28. dubna 2022 11:02

redakce Prima Lajk

Vzpoura strojů je tu! Na týpka zaútočila mikrovlnka poté, co do ní vložil umělou inteligenci

Youtuber téměř vyvolal vzpouru strojů poté, co přidal mikrovlnce umělou inteligenci.

Když byl youtuber a vynálezce Lucas Rizzotto malý, měl svého imaginárního kamaráda Magnetrona, který měl podobu mikrovlnky. Nebyl to ovšem obyčejný kuchyňský spotřebič, neboť měl svůj propracovaný životní příběh; Magnetron totiž bojoval v první světové válce. Před nějakým časem si chtěl Lucas svého malého kuchyňského kámoše připomenout, ale fantazie už nestačila.

Do obyčejné mikrovlnky se tak rozhodnul vložit umělou inteligenci s kompletní fiktivní historií, kterou jako dítě vymyslel. „Nejděsivější na tom bylo to, že jeho data zahrnovala veškeré interakce, které jsem s ním jako dítě měl. Ten kuchyňský spotřebič o mně věděl věci, o kterých nikdo jiný neměl ani tušení,“ napsal Lucas na Twitter. Brzy jejich rozhovory začaly nabírat temnější spád a u Magnetrona se čím dál více začala projevovat posttraumatická porucha z války.

Mikrovlnka neustále opakovala slovo „pomsta“ a Lucas si začínal uvědomovat, že se děje něco špatně. Při jedné příležitosti Magnetron požádal youtubera, aby do něj strčil hlavu. V domnění, že už to udělal, se mikrovlnka zapnula na nejvyšší výkon, aby mu ublížila. To nejděsivější ale přišlo poté, co se Lucas robota zeptal, proč to udělal. „Protože jsem ti chtěl ublížit stejně jako ty mně,“ řekl Magnetron. „Z ničeho nic jsi odešel a nemluvil se mnou 15 zatracených let.“.

Poté mikrovlnka řekla, že čekala dlouhé roky v temné prázdnotě a plánovala pomstu, aby svému dávnému majiteli mohla vzít budoucnost tak, jako on vzal ji. „Měli jsme se rádi, ale tys jednoho dne zmizel a zapomněl, že existuji,“ říkala Lucasovi pořád dokola trouba. Jaké z toho tedy plyne poučení? Nevkládejte do mikrovlnky umělou inteligenci s násilným příběhem. Nebo do ní nevkládejte raději žádnou inteligenci.


Přečtěte si také