návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

YouTube bezdůvodně cenzuroval obsah mířený proti Číně

Společnost YouTube cenzurovala příspěvky mířené proti Číně.
Vydáno: 29.05.2020, rd
YouTube a čínská cenzura 1
Autor: istock.com YouTube a čínská cenzura 1

Existují dva výrazy, o kterých ještě donedávna věděli jen lidé, kteří byli blízce obeznámeni s tím, jak to v Číně funguje. „Komunističtí bandité“ a „50 centů“. Tím prvním je myšlena vládnoucí strana a tím druhým částka, kterou Čína vyplácí za každý cenzurovaný příspěvek, jenž se jí nehodí do krámu. V posledním půl roce ale přesně tyto dvě fráze začaly podivně mizet ze serveru YouTube.

Na celou věc tak poukázala expert na technologie Palmer Luckey, 27letý Američan, který založil společnost Oculus VR. Obvinil tak Google, že cenzuruje protičínské příspěvky a kauzu zveřejnil na Twitteru. Zástupkyně YouTube Iva Choiová následně uvedla, že se jedná o chybu v systému, a prý se již pracuje na opravě. Jestli jí to ale budete věřit, to už raději necháme na vás. Tak či tak, žijeme ve smutné době, nemyslíte?

Zdroj: Aktuálně.cz

Článek je zařazen v: Čína , YouTube , cenzura , mazání , kritika , režim , Twitter

reklama