Virály

16. srpna 2021 10:29

redakce Prima Lajk

Zaměstnanec neziskové organizace zpronevěřil miliony dolarů. Neuhodnete, za co je utratil!

Zaměstnanec neziskové organizace titul pracanta roku nejspíš nezíská.

Devětapadesátiletý osamělý účetní Ralph Puglisi totiž minulý rok obral svého zaměstnavatele University Medical Service Association (UMSA) o neuvěřitelných 12,8 milionu dolarů. UMSA je přitom nezisková organizace poskytující personální a zdravotní péči Univerzitě Severní Floridy, a tak nemá moc peněz na rozdávání.

V listopadu 2020 si vedení firmy všimlo podezřelých aktivit na jejich účtu a všechny stopy vedly k Puglisovi. Ten byl okamžitě vyhozen a spolu s ním i finanční ředitel, který si ničeho nevšiml. Účetní se k trestu však okamžitě doznal a přiznal, že většinu peněz, celkem tedy 11,5 milionu dolarů, zpronevěřil hlavně na webu pro dospělé. Zjistilo se, že Puglisi provedl na pornografických stránkách neuvěřitelných 22 tisíc interakcí.

Část peněz dal také ženě, která má být snoubenka jeho nevlastního syna; důvod ale zatím není známý, i když si ho můžeme všichni domyslet. Bylo odhaleno, že si tento pár rozdělil zisk ve výši 743 968 USD, přičemž Puglisi si ponechal 60 %. Část peněz měl utratit i v zábavním parku Disney World, za cestování, nájemné pro rodinné příslušníky a vylepšení domácnosti, uvedl list Tampa Bay Times.


Přečtěte si také