Virály

15. května 2019 12:03

redakce Prima Lajk

Zaměstnanec vysoudil tučnou sumu poté, co ho šéf označil za línou kun*u. Kolik dostal?

Není nic horšího než šéf, který vás šikanuje. Ať už fyzicky, psychicky nebo finančně. Tenhle pracovník si to ale nenechal líbit a vysoudil za ponižování ohromné peníze.

Arborista Grant Shaw spolupracoval se stavební firmou Electric Limited víc než deset let. Manažer firmy Derek Kooman však obvinil Granta z toho, že je to tyran a nedává zaměstnancům dostatek pracovních hodin. Shaw si to ale nenechal líbit a otočil to proti Koomanovi s tím, že tyranem je ve skutečnosti on a měl by být potrestán. Předvedl jejich konflikt na Novozélandský úřad pro zaměstnanecké vztahy a tvrdil, že dva příklady dokazují, že je tyranem Kooman.

První příklad byl z roku 2017, kdy spolu argumentovali a Kooman označil Shawa za „línou kun*u“ - to rozhodně není něco, co chcete slyšet kdekoliv, natož během pracovního hovoru. V dalším případě ho měl Kooman šikanovat během setkání týmu. Když si ale stěžoval u firmy, tak poslala varování jemu, namísto jeho šikanátorovi. Shaw nakonec minulý rok odstoupil, ale zahájil neoprávněný případ propuštění.

Případ skončil ve prospěch Shawa a tribunál souhlasil, že firma mu nepomohla s jeho stresem, stejně jako umožnila Koomanovi jej ponižovat a šikanovat. Novozélandský úřad mu přiznal neuvěřitelných 18 tisíc dolarů (asi 412 tisíc korun) za ponižování a 10 tisíc dolarů (229 tisíc) za ztracenou mzdu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také