návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

Zaměstnanec vysoudil tučnou sumu poté, co ho šéf označil za línou kun*u. Kolik dostal?

Není nic horšího než šéf, který vás šikanuje. Ať už fyzicky, psychicky nebo finančně. Tenhle pracovník si to ale nenechal líbit a vysoudil za ponižování ohromné peníze.
Vydáno: 15.05.2019
Prace
Prace
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Arborista Grant Shaw spolupracoval se stavební firmou Electric Limited víc než deset let. Manažer firmy Derek Kooman však obvinil Granta z toho, že je to tyran a nedává zaměstnancům dostatek pracovních hodin. Shaw si to ale nenechal líbit a otočil to proti Koomanovi s tím, že tyranem je ve skutečnosti on a měl by být potrestán. Předvedl jejich konflikt na Novozélandský úřad pro zaměstnanecké vztahy a tvrdil, že dva příklady dokazují, že je tyranem Kooman.

První příklad byl z roku 2017, kdy spolu argumentovali a Kooman označil Shawa za „línou kun*u“  - to rozhodně není něco, co chcete slyšet kdekoliv, natož během pracovního hovoru. V dalším případě ho měl Kooman šikanovat během setkání týmu. Když si ale stěžoval u firmy, tak poslala varování jemu, namísto jeho šikanátorovi. Shaw nakonec minulý rok odstoupil, ale zahájil neoprávněný případ propuštění.

Případ skončil ve prospěch Shawa a tribunál souhlasil, že firma mu nepomohla s jeho stresem, stejně jako umožnila Koomanovi jej ponižovat a šikanovat. Novozélandský úřad mu přiznal neuvěřitelných 18 tisíc dolarů (asi 412 tisíc korun) za ponižování a 10 tisíc dolarů (229 tisíc) za ztracenou mzdu.  

Tohle se nestává denně!

PŘÍBĚH: Teenagerka ucítila bolest v břiše, pak se podívala mezi nohy a tam...

Článek je zařazen v: zaměstnanec , práce , šikana