návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

Zemi zítra zasáhnout obří NEBEZPEČNÉ bouře! Co všechno způsobí a jak se na ně připravit?

Co nás 14. března čeká?
Vydáno: 13.03.2018
Zemi zasáhnou solární bouře
Zemi zasáhnou solární bouře Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud vás už unavují všechny ty stereotypní zprávy o počasí z posledních týdnů, pak pro vás máme něco, co vás možná opět zaujme. Místo sněhových bouří z východu i západu se totiž na Zemi řítí docela jiná bouřka. Solární.

14. března Zemi zasáhne solární bouře, což – ano – zní docela špatně. Ale nebojte, ve skutečnosti je to mnohem méně nebezpečné, než by se mohlo na první pohled zdát. Teoreticky byste si jich ani neměli všimnout. Bouře totiž ovlivní maximálně váš telefonní a televizní signál. Příčinou jsou pak velké dávky radiace, které Slunce občas vyzařuje směrem k Zemi.


Co však bouře definitivně ovlivní, je chování satelitů. S trochou štěstí by ale neměla způsobit žádné větší škody, a pokud vy sami přímo nejste momentálně na některém ze satelitů (což upřímně nejspíš nejste), pak se zkrátka nemáte čeho bát.

Článek je zařazen v: solární bouře , satelity , Země , vědci , vesmír , radiace , slunce