Virály

23. listopadu 2022 09:32

redakce Prima Lajk

Zemřela nejstarší žákyně základní školy. V kolika letech věčná studentka odešla?

Nejstarší studentka na světě už školu nedokončí. Zemřela těsně před závěrečnými zkouškami.

Říká se, že čím je člověk starší, tím hůř se učí nové věci. To však neplatí o Priscille Sitienei z Keni, která byla považovaná na nejstarší žačku základní školy na světě. Ve svých neuvěřitelných 99 letech byla stále odhodlaná se vzdělávat, studovat a motivovat ostatní mladé maminky, aby se znovu vrátily do školy. „Chtěla jsem jít příkladem nejen jim, ale i ostatním dívkám po celém světě, které nejsou ve škole, že bez vzdělání nebude žádný rozdíl mezi vámi a kuřetem,“ řekla babička, které se přezdívalo Gogo.

Ještě než však stihla školu dokončit a složit závěrečné zkoušky, pokojně zemřela ve svém domě. O její smrti veřejnost informoval její vnuk. Gogo dlouhých 65 let pracovala v keňské vesnici jako porodní asistentka, přičemž několik svých spolužáků sama odrodila. Ačkoli ji zpočátku místní základní škola nechtěla přijmout, nakonec k tomu v roce 2010 svolila a ženě tak dala možnost naučit se konečně číst a psát, k čemuž jako dítě neměla příležitost.

K jejím nejoblíbenějším předmětům ve škole patřily přírodní vědy, náboženská výchova a matematika. Její netradiční příběh a odhodlání dokonce inspiroval i filmaře, kteří o ní před nedávnem natočili dokumentární drama Gogo. Jako nejstarší studentka na světě se Sitienei dodatečně zapíše i do Guinessovy knihy rekordů.


Přečtěte si také