Virály

20. února 2020 15:11

redakce Prima Lajk

Zemřela počítačová legenda, která vymyslela kopírovací zkratku CTRL + C a CTRL + V. Děkujemečová legenda, která vymyslela kopírovací zkratku CTRL + C a CTRL + V. Děkujeme

Zemřel vědec, který přišel se slavnou kopírovací zkratkou.

Larry Tesler, počítačový mág, který vymyslel věci jako vyjmout, zkopírovat a vložit (díky kterým můžeme udělat tohle - díky kterým můžeme udělat tohle - díky kterým můžeme udělat tohle - díky kterým můžeme udělat tohle - díky kterým můžeme udělat tohle), zemřel ve věku 74 let.

Tenhle talentovaný chlapík za svoji kariéru pracoval u největších IT firem na světě, prošel Applem, Microsoftem i Yahoo. Jeho poslední místo pracoviště Palo Alto Research Center (PARC) pak okomentovalo vědcovu středeční smrt slovy, že díky jeho přínosu to máme v práci všichni daleko jednodušší.

O Teslerovi si lidé často mylně mysleli, že navrhl taky uživatelské rozhraní Macintoshe. On na své webová stránce nicméně vtipkoval, že s tím nemá nic společného. Test otcovství by však mohl odhalit, že byl minimálně jedním z jeho dědečků.

V roce 2012 pak Tesler okomentoval například i jak to chodí na Silicon Valley. Jakmile prý lidé vydělají svými vynálezy a přínosy dost peněz, místo odchodu do klidného důchodu se radši rozhodnou investovat do mladé generace a nových nápadů. Takhle se totiž zajistí, že pokroky nikdy nepřestanou přicházet.


Přečtěte si také