návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

Žena chce od kněze 10 milionů odškodné za to, že prásknul jejího muže policii. Co strašlivého manžel provedl?

Když s tebou nemá slitování ani Bůh.
Vydáno: 15.01.2020
Kněz udal muže, který k němu přišel na zpověď 1
Autor: Marion County Sheriff’s Office Kněz udal muže, který k němu přišel na zpověď 1

Když jste u zpovědi, existuje něco jako zpovědní tajemství, tedy že cokoliv svému knězi povíte, zůstane jenom mezi vámi a Bohem. Je to o důvěře, jenže stejně jako to je se vším, i tady se najdou výjimky. Existují totiž případy, kdy důvěra musí stranou.

Když se tedy v USA teď jeden muž, jistý Timothy Johnson, přiznal svému knězi u zpovědi, že pohlavně zneužil nezletilou dívku, zjevně tím překročil čáru. Kněz se totiž rozhodl muže ohlásit na policii a ta ho zatkla a poslal do vězení. Spravedlivý, byť trochu amorální konec, řekli byste si. To ale zdaleka nebyl konec.

Muž měl totiž ženu, a ta teď skončila podle svého tvrzení s psychickou újmou a finanční ztrátou jenom proto, že kněz porušil zpovědní tajemství. Kdyby podle ní držel jazyk za zuby a dělal, co kněží mají dělat – poslouchal –, nic z toho by se nestalo. Zažalovala ho tedy u soudu, kde rovnou požaduje 10 milionů dolarů odškodné. Jak s tímhle soudce naloží, toť otázka.

Článek je zařazen v: kněz , zpověď , zneužití , Sex , nezletilá , muž , Žeňa , dítě

reklama