návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

Žena chtěla nahlásit zločin. Policejní robot jí řekl, ať uhne z cesty a pak si začal zpívat

Pomáhat a chránit dostane v budoucnosti novou podobu.
Vydáno: 14.10.2019
Policejní robot 3
Autor: nbcnews Policejní robot 3

Jestli jste někdy viděli RoboCopa a těšili jste se, že v budoucnu budou naše města chránit podobně drsní týpci, pak vás asi následující článek zklame. Aktuálně totiž policie v Los Angeles testuje policejní roboty, kteří připomínají spíš vysavače. A když už po nich lidé chtějí pomoc, ještě jim spíš uškodí.

Policejní robot 1
Autor: nbcnews Policejní robot 1


Případ se stal jisté Cogo Guebaře, která chtěla nahlásit rvačku, co právě vypukla na ulici. Když ale doběhla k robotovi a zmáčkla červené tlačítko na přivolání pomoci, robot ve tvaru vajíčka se zastavil a začal vykřikovat, aby mu žena uhnula z cesty. Následně robot začal odjíždět a ještě si přitom zpíval.

Žena tak nakonec byla nucena zavolat hezky postaru a přivolat policii standardním způsobem. Zástupce policie později médiím svěřil, že roboti jsou teprve v testovací fázi, a jejich pohotovostní režim není aktuálně spuštěný. To přijde teprve v budoucnu. Tedy alespoň za předpokladu, že se robotům bude vůbec chtít.

Článek je zařazen v: robot , policie , robocop , zločin , Žeňa , budoucnost

reklama