návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

Žena chtěla otěhotnět, musela se ale stát alergickou na manželovo sperma! Co riskantního doktoři provedli?

Když hodně chcete, být alergický má své výhody.
Vydáno: 25.02.2019
Alergie na sperma pomohla k otěhotnění 2
Autor: istock.com Alergie na sperma pomohla k otěhotnění 2

Za normálních okolností být na něco alergický znamená, že to pro vás ani není úplně dobré. Ale ne v tomhle případě. Kathryn Berrisford a její manžel se dlouho snažili o dítě. Jenže pokaždé, když Kathryn otěhotněla, dříve nebo později měla samovolný potrat. Tohle se opakovalo celkem čtyřikrát a oba manželé tak pochopitelně začínali být zoufalí.

Jenže lékaři nejprve nepřišli s žádným jasným důvodem. Místo toho Kathryn pověděli, ať to prostě zkouší dál. Kathryn nicméně pracovala na porodní klinice, a tak tuhle radu odmítla a raději se vydala zjistit příčinu svých potratů. Nakonec od jiných odborníků zjistila, že ona a její muž mají stejný typ tkáně, její tělo tak nedokázalo manželovo sperma rozpoznat jako cizí látku v těle a tudíž těhotenství zanikala.

Jedinou možností tak bylo vpichovat Kathryn do těla manželovy bílé krvinky, které u ní vyvolaly alergickou reakci. Teprve když byl proces dokonán, dokázalo Kathrynino tělo označit manželovo sperma za cizí a tudíž následující těhotenství už konečně dopadlo v pořádku. Dnes má Kathryn dvě zdravé děti a svým příběhem se snaží zvýšit povědomí o podobných problémech.

Článek je zařazen v: těhotenství , alergie , sperma , Žeňa , manžel , dítě , potrat

reklama