Alergie na sperma pomohla k otěhotnění 2
Autor: istock.com Alergie na sperma pomohla k otěhotnění 2

Žena chtěla otěhotnět, musela se ale stát alergickou na manželovo sperma! Co riskantního doktoři provedli?

Publikováno: 25.02.2019
Když hodně chcete, být alergický má své výhody.

reklama

Za normálních okolností být na něco alergický znamená, že to pro vás ani není úplně dobré. Ale ne v tomhle případě. Kathryn Berrisford a její manžel se dlouho snažili o dítě. Jenže pokaždé, když Kathryn otěhotněla, dříve nebo později měla samovolný potrat. Tohle se opakovalo celkem čtyřikrát a oba manželé tak pochopitelně začínali být zoufalí.

Jenže lékaři nejprve nepřišli s žádným jasným důvodem. Místo toho Kathryn pověděli, ať to prostě zkouší dál. Kathryn nicméně pracovala na porodní klinice, a tak tuhle radu odmítla a raději se vydala zjistit příčinu svých potratů. Nakonec od jiných odborníků zjistila, že ona a její muž mají stejný typ tkáně, její tělo tak nedokázalo manželovo sperma rozpoznat jako cizí látku v těle a tudíž těhotenství zanikala.

Jedinou možností tak bylo vpichovat Kathryn do těla manželovy bílé krvinky, které u ní vyvolaly alergickou reakci. Teprve když byl proces dokonán, dokázalo Kathrynino tělo označit manželovo sperma za cizí a tudíž následující těhotenství už konečně dopadlo v pořádku. Dnes má Kathryn dvě zdravé děti a svým příběhem se snaží zvýšit povědomí o podobných problémech.

reklama