Virály

9. března 2020 13:29

sarka.turcekova@gmail.com

Žena, která tančila a zpívala ve vlaku, se stala hitem internetu. Vážně to dělala kvůli duševní nemoci?

I když se o duševním zdraví toho dnes ví hodně, tyhle záběry ženy, která tančila a zpívala po celém vlaku, přišly naprosté většině lidí vtipné.

Netušili totiž, že by se tak úplně neměli smát. Některé duševní choroby se projevují způsobem, který nemusí být pro jeho okolí tak docela akceptovatelný. Přestože to někdy může působit až směšně. Des, která pochází z Atlanty, popisuje vztah se svojí matkou Nafize tak, že jsou jako nejlepší kamarádky. Nafiza se věnuje svým dětem a má celou řadu zájmů včetně čtení nebo cvičení.

Bohužel ale matka musí bojovat se schizoafektivní poruchou, stavem charakterizovaným kombinací schizofrenických syndromů – včetně halucinací a bludů – a symptomů poruch nálady, jako je mánie nebo deprese. To může vést k tomu, že se občas chová bizarně nebo neobvykle. Prostě jinak, než to lidé očekávají. Během jedné takové epizody právě Nafiza začala zpívat a tančit ve vlaku.

Na pozadí bylo slyšet zřetelné chichotání toho, kdo ji natočil. Lidem to přišlo ohromně vtipné a video se rychle stalo virálním. Nikdo si ale asi neuvědomil, že jde právě o příznaky duševní nemoci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také