návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

Žena měla příšernou alergickou reakci poté, co jí přinesli Pepsi místo Coly. Na co byste si měli dát pozor?

Maminka dvou dětí skončila v kómatu poté, co vypila přinesenou Pepsi namísto Coca Coly. Má totiž vzácnou alergii na sladidla.
Vydáno: 09.10.2019
Žena mohla umřít kvůli alergické reakci  2
Autor: profimedia.cz Žena mohla umřít kvůli alergické reakci 2

Elizabeth (30 let) měla závažnou alergickou reakci, když vypila pouze jediný doušek Pepsi. Důvodem je to, že Elizabeth je – stejně jako její dva synové – alergická na umělá sladidla, která se vyskytují v tisících produktech. Její synové jsou alergičtí hlavně na aspartam a asfetam. Poté, co pro sebe v hospodě požádala o Coca Colu, jí namísto tohoto nápoje přinesli dietní Pepsi. Stačilo jí tedy jen usrknout a její stav ji téměř zabil.

Přestože si v hospodě od personálu výslovně vyžádala nápoj, který nebude dietní, donesli jí nápoj plný sladidel. Už při prvním napití začala cítit, jak se jí po těle začíná rozlévat její obvyklá „nemoc“, charakteristický alergický stav. Později se dozvěděla, že ji kamarád posadil na židli, ale to už omdlela. Pak byla převezena do nemocnice, kde strávila tři dny v kómatu. Tak dlouho trvalo, že se doušek Pepsi dostal pryč z jejího těla. Uff.

Problém této alergie spočívá v tom, že tělo nemá enzymy, které by rozložily sladidla, takže působí jako okamžitý jed, okamžitě začne zvracet, zbavovat se jej. A příznačné jsou závratě, v extrémních případech kóma. Hloupé je to, že výrobci už cukr příliš nepoužívají a namísto toho do všeho cpou sladidla.

Článek je zařazen v: alergická reakce , sladidla , cukr , cukry , alergie na sladidla

reklama