Ilustrační foto
Autor: iStock Ilustrační foto

Žena musí zaplatit svému ex za to, že se s ním rozešla. Podle soudu mu způsobila psychickou újmu

TF. Publikováno: 31.01.2023
Snoubence se rozchod se svým milým pořádně prodražil.

reklama

Na rozchodu není nikdy nic pěkného a často ho doprovázejí silné emoce spojené se vztekem, hádkami a výčitkami. Rozpad vztahu dvou snoubenců z Ugandy, Richarda Tumwinea a Fortunate Kyarikundy, měl ale dohru na úplně jiném levelu a poputoval až k ugandskému soudu. Zhrzený bývalý partner totiž nepřekousl, že ho jeho milá nechala, a nyní po ní požaduje zaplatit odškodné.

Kromě 9,4 milionu ugandských šilinků, v přepočtu skoro 56 tisíc korun, které Tumwine za svou exsnoubenku zaplatil, aby mohla studovat práva, po ní požaduje vyplatit i milion šilinků (téměř šest tisíc korun) za psychickou újmu a opletačky kolem soudního řízení. Kyarikunda měla podle výpovědi zrušit zásnuby po čtyřech letech, čímž podle soudce porušila závazný slib, který svému partnerovi dala, a všechny její důvody označil za „nerozumné, zavádějící a podvodné“.

Dosud není známo, zda se bude moci žena proti rozsudku odvolat nebo bude muset požadovanou částku zaplatit. Odborníci se však domnívají, že je soudní verdikt maximálně pochybný, neboť zásnuby nejsou na rozdíl od manželství právně závazné. Ugandské ženy jsou však často kvůli domluveným sňatkům vykořisťované a zažívají bezpráví.

Univerzita musí zaplatit studentkám tučné odškodné

Univerzita musí vyplatit studentkám odškodné poté, co jim schválně připravovala těžší zkoušky! Proč to dělala?

reklama