Virály

19. ledna 2021 09:04

sarka.turcekova@gmail.com

Žena obviňuje leteckou společnost kvůli tomu, že jí během letu umřel pes! Co se mu stalo?

Žena tvrdí, že letecká společnost zabila jejího milovaného psa tím, že ho umístili do nákladního prostoru, kde umrzl a zemřel.

Když Maria cestovala z Puerto de Asis do Santiaga de Cali v Kolumbii, využila k tomu leteckou společnost EasyFly. S ní cestoval i její pes Homer. Jenomže když dorazila na místo, tak ke svému zděšení zjistila, že to její pes nepřežil – mazlíčka našla pod několika taškami v přepravce, ale uvnitř bylo mrtvé zvíře. Navíc jí psa předali úplně bez vysvětlení, jako by šlo o nějaký objekt, a ne živého psa. Na sociální sítě dodala, že veterinář a odborník na přepravu zvířat jí řekl, že letadlo, kterým cestovala, nebylo vybaveno na přepravu amerického buldoka, protože nízké teploty způsobují u tohoto plemene hypotermii a hypoxii.

Maria chtěla původně se psem cestovat společně, aby byl celou dobu u ní, ale bylo jí řečeno, že pes musí být během letu ve skladu letadla. Když pak majitelka psa zjistila, že je pes mrtvý, obvinila společnost ze zabití jejího zvířete. Úřad generálního prokurátora uvedl, že incident vyšetřují, a připomněl přepravním společnostem jejich "zákonnou povinnost zaručit život a fyzickou nebo emocionální integritu zvířat a rodin, které používají jejich služby". Společnost však vydala prohlášení, v kterém uvedla, že majitelka psa nepředložila důkaz, že byl mazlíček očkovaný ani dokumentaci, která by umožňovala psa vzít na palubu letadla. Navíc společnost dodala, že je na zodpovědnosti každého majitele posoudit, zda jsou jejich mazlíčci schopni cestovat tak, aby to neovlivnilo jejich fyzické nebo psychické potřeby.


Přečtěte si také