Virály

25. ledna 2020 15:48

redakce Prima Lajk

Žena ochrnula poté, co si vzala drogu s rajským plynem! Na co byste si měli dávat velký pozor?

Nová levná droga s rajským plynem představuje velké nebezpečí.

Mezi mladými lidmi se rozmohla v posledních měsících nová levná a legální droga. Jedná se o bombičky s rajským plynem, které mají formu pilulek, a už se na ni specializují některé obchody. O co jde?

Rajský plyn neboli oxid dusný, slouží většinou k uspání například v zubních ordinacích, nyní jej však lidé inhalují na párty a diskotékách. Netuší přitom, že mohou omdlít, mít nevolnosti, nebo – jako v případě následující ženy – dokonce i ochrnout!

21letá Tamika Dudley z Austrálie drogu brala pravidelně před návštěvou nočních klubů, jenže jednoho dne se dostavily vedlejší účinky. Tamika si ráno v posteli všimla podivného svědění na nohách, postupně však přešlo výš a výš, až nakonec ztratila cit v dolních končetinách. Následně tak skončila v nemocnici, kde doktoři udělali několik testů a přišli na to, že by ztráta citu a ochrnutí mohla být dokonce i permanentní. Naštěstí to dopadlo dobře a Tamice se cit do nohou vrátil, stále je však necítí na 100 % a občas se například spálí nebo pořeže, aniž by o tom věděla. Jinými slovy – zaplatila velkou cenu za trochu párty vzrušení. Nyní varuje ostatní, aby neudělali tu stejnou chybu, co ona.

Sdílejte článek

Přečtěte si také