Obrázek je pouze ilustrační.
Autor: iStock Obrázek je pouze ilustrační.

Žena odhalila pravdu, která se skrývá za perfektní fotkou maminky a dítěte u bazénu. Tohle máma roku rozhodně nebude!

Publikováno: 03.11.2019
Sociální sítě jsou v dnešní době téměř každodenní součástí našeho života. Je to ale dobře?

reklama

Pokud s nimi umíte nakládat rozumně a dokážete si objektivně uvědomovat, že ne vždy odrážejí skutečnou realitu a život ostatních, můžou vám sloužit jako šikovný nástroj pro načerpání inspirace nebo sdílení příjemných zážitků.

Problém však nastává, když se stáváme otroky sociálních sítí. Veškerou aktivitu a činnost totiž děláme s myšlenkou na to, jak to bude vypadat na naší zdi. Jeden takový krutý, ale reálný případ se nedávno stal u veřejného bazénu v Utahu. Maminka šesti dětí, umělkyně Jen Flint, se na Facebooku podělila o smutný příběh plný kontrastů mezi tím, co lidé chtějí, aby ostatní viděli a mezi tím, co skutečně dělají.

„Včera jsem u bazénu sledovala mladou maminku a její malou dceru, které se přišly vykoupat k bazénu. Obě měly perfektně vypadající a sladěné plavky. Maminka hlasitě telefonovala s kamarádkou, zatímco její dcera netrpělivě čekala u bazénu. Když hovor skončil, začala ta žena pečlivě skládat hračky do bazénu, opalovací krém a ručníky. Následně postavila stativ před bazén a udělala si pár selfíček se svou dcerou. Dítě se pak zeptalo, jestli může do bazénu, načež žena odpověděla, ať počká. Znovu zmáčkla spoušť a dítě kříčí sýýýr, jako kdyby to už dělalo milionkrát před tím. Poté maminka holčičce dovolí, aby si hrála.

Ta několik minut plave v bazénu. Matka znovu vytáčí telefon a začíná si telefonovat s kamarádkou, zatímco se jí dcera několikrát zeptá, jestli by za ní mohla přijít do vody. Ignoruje ji. Po 10 minutách telefon skončí, ta žena posbírá všechny hračky, které se nikdy nedotkly vody a ona i její dcera odcházejí z bazénu. Seděla jsem tam a představovala si ty fotky, které krásně upraví a umístí je na sociální sítě s popiskem – Čas u bazénu s mojí holčičkou.

Zatímco někde jinde bude jiná matka se svými dětmi doma, v domě bude nepořádek od dětských her a maminka nebude tak dokonale upravená, protože strávila celý den vařením, uklízením a staráním se o děti. Tahle žena se podívá na fotku dokonale vypadající matky u bazénu a bude si připadat, že není dost dobrá. Nikdy nezjistí, že to, jak strávila den ona, je mnohem lepší než to, jak ho strávila ta perfektně vypadající žena.

To, co vidíme na sociálních sítích, není vždy odraz skutečné reality. Maminky, neporovnávejte se. Jste dostatečně dobré! Jste úžasné a nejlepší částí je to, že jste skutečně! Vaše ušpiněné tričko, nepořádek v domě a šťastné děti jsou skutečné a jsou důkazem toho, že to děláte správně!“

reklama