Virály

11. listopadu 2019 13:56

sarka.turcekova@gmail.com

Žena předstírala, že má rakovinu a vybírala od lidí peníze! Jaký trest za tuhle nechutnost dostala?

Fakt těžko hledat něco víc nemorálního. Mladá žena se snažila předstírat, že má rakovinu, aby tak mohla vybírat peníze. Bohužel jí na to plno lidí skočilo.

Málokdo by si mohl představit něco šílenějšího. 32letá Jessica Smith tvrdila, že jí byla diagnostikovaná vzácná forma rakoviny tlustého střeva, načež si založila stránku GoFundMe a Facebook, kde požadovala od lidí peníze na pomoc s léčbou. Řekla, že bojuje s obrovskými účty za lékařské výkony, k tomu má velké cestovní náklady a ještě musí pečovat o svoje děti, které taky stojí peníze, stejně jako její bydlení, na které nemá, protože nemůže chodit kvůli nemoci do práce.

Příběh samozřejmě celou řadu lidí na internetu dojal. A ona tak vybrala přes deset tisíc dolarů (v přepočtu asi 230 tisíc korun). Příběh se ale změnil, když její kamarád dal policii zprávu o tom, že si to žena celé vymyslela, aby od lidí vybrala peníze. Proto policisté zahájili vyšetřování a o měsíc později jim ještě manžel Jessicy potvrdil, že skutečně žádnou rakovinu nemá. Navíc doložil, že jeho manželka neutratila za zdravotní potřeby víc než 1250 dolarů (asi 28 tisíc).

Mezitím ještě navíc manželku zaslechl, jak se vydává za svoji sestru a omlouvá samu sebe v práci s tím, že bude potřebovat volno, protože se potřebuje zotavit z léčby rakoviny. Nebylo to poprvé, co si žena takhle udělala volno z práce. Minule třeba tvrdila, že její otec zemřel, avšak ten stále žije, dokonce ve stejném městě. Žena tedy rakovinu neměla, a proto byla zatčena a obviněna z krádeže podvodem a vyvoláním falešného dojmu. Všechny dary budou v plné výši vráceny původním dárcům. A žena nyní čeká na svůj soud.


Přečtěte si také