Virály

10. února 2021 12:25

sarka.turcekova@gmail.com

Žena říká, že ji kvůli jejím 25 identitám vyhodili z práce! Jakou zvláštní nemocí trpí?

Žena má prý v sobě celkem 25 různých osobností, díky čemuž nemůže ani chodit do práce.

23letá žena prozradila, že v jejím těle žije víc osobností než jenom jedna. Ba Hooper má disociativní poruchu identity, duševní poruchu charakterizovanou nejméně dvěma odlišnými osobnostními stavy. Každá „osobnost“ vzniká prostřednictvím traumatu, kdy se vytvoří z traumatu další odlišná identita. První trauma obvykle nastává už během dětského věku. Tuhle poruchu můžete znát například z filmu Rozpolcený. Jednotlivé „identity“ navíc mohou být různého pohlaví a různého věku. Žena tak může strávit celé dny jako 13letý chlapec anebo jako vztekající se žena středního věku.

Bo z Plymouthu v Devonu má celkem 25 osobností včetně pětileté Layly, zmiňovaného 13letého Toasta, koketní dospívající Tracey nebo ženy jménem Texas. Říká, že kterákoli z jejích osobností se může kdykoli objevit a může se zdržet tak dlouho, jak se jí bude chtít. To znamená že její 22letý partner Casay musí být v přítomnosti jiné identity tak dlouho, dokud se neobjeví buď jiná identita, anebo „původní“ Bo. Kvůli svému duševnímu stavu nemůže ani pracovat. Osobnosti jsou totiž velmi odlišné a samotné ženě dlouho trvalo, než je všechny poznala. Jedním z nich je chlapec jménem Toast, kterému právě bylo 13 a je velmi hlasitý. Rád hraje hry a má velmi bratrský vztah s Caseyem.

Někdy její partner vejde do místnosti, zeptá se svojí přítelkyně, jestli chce šálek čaje, a ona ho oslovuje buď miláčku, anebo „vole brácho“, když je zrovna „venku“ třináctiletý chlapec. Existuje další identita, která se jmenuje Tracey a je povahově velmi odlišná od Caseyho. V tu ránu má přítelkyni, která miluje pití v klubech a jednou dokonce políbila cizího chlapa a dala si cigaretu, i když jindy nekouří. Layla je dítě, odmítá být viděna jako žena a je dětinská. Pak je tam Rosie, která odvádí vztek.

Každá osobnost má jiný vkus na jídlo, oblečení, a dokonce i na partnery. Toast má rád pytlovité oblečení a Layla je do růžových, dívčích věcí, zatímco Bo má ráda zemité tóny a pohodlné oblečení. Bo začala své osobnosti poznávat, když byla v pubertě poté, co se její osobnost Texas, která je ve středním věku, začala chovat vůči jejím přátelům ošklivě. Jednou se naštvali a ona nevěděla proč. Pak jedna z jejích kamarádek mluvila s Texas a ona přiznala, že by neměla být v tomto těle. Odborníci říkají, že každý ze stavů identity může mít různé vzorce myšlení vztahující se ke světu a že takový člověk může cítit, že má jednu hlavní část identity, která se nejvíce podobá jemu samotnému – někteří lidé tomu říkají identita hostitele.


Přečtěte si také