Virály

3. března 2019 14:01

redakce Prima Lajk

Žena se chce nechat po smrti zmrazit i se svým psem. Vážně věří, že ji v budoucnosti oživí?

Je spousta možností, jak může být s tělem naloženo po smrti. Někteří lidé se nechávají zpopelnit, jiní si přejí hrob. Tato žena se ale věří, že když se nechá hluboce zamrazit, v budoucnosti ji, jejího otce i psa oživí...

Každý má o svojí smrti jiné představy. Debbie Fleming (55) z Orlanda má ale jasno. Po smrti se chce nechat zmrazit stejně jako její otec. Jde o kryogenní zamražení, kdy je člověk hluboce zamrazen na –196 stupňů Celsia v podobě, ve které opustil svět. Otec Debbie byl zmrazen už v roce 2013, a tak ho dcera chce následovat, protože matka i její sestry už tento způsob odmítly.

„Otec říkal, že když vás pohřbí nebo zpopelní, je nulová šance, že můžete být přivedeni zpět. Ale když jste zmrazeni, je tady malá šance, že se to stane v budoucnosti. Věřil tomu on a věřím tomu i já,“ řekla Debbie. Doufá, že nanoboti budou schopni napravit v těle cokoliv, co do té doby nefungovalo. Žena je naštvaná, když lidé říkají, že se to nikdy nestane, a odkazuje na to, že před dvěma sty lety také ještě nebylo možné transplantovat srdce a teď už to jde.

V současnosti je možné nechat se zmrazit ve třech hlavních zařízeních na světě – dvě jsou v Americe a jedno je v Rusku. Její otec je už zmražen v The Cryonics Institute blízko Detroitu, kde je zmrazeno celkem 173 lidí a 167 zvířat. Debbie chce být zmrazena i spolu se svým psem. Tahle „sranda“ vyjde přes 600 tisíc za zmražení člověka a dalších 130 tisíc za zmražení zvířete.

Sdílejte článek

Přečtěte si také