Virály

15. dubna 2020 16:28

sarka.turcekova@gmail.com

Žena se nakazila koronavirem, i když nevyšla 3 týdny z domova! Jak se jí to mohlo stát?

I když žena neporušila karanténu kromě toho, když přebírala potraviny, tak se nakazila koronavirem.

Nakažená byla žena z americké Severní Karolíny i přesto, že pečlivě dodržovala zásady spojené s bezpečností ohledně nákazy covid-19. Naposledy byla v lékárně v polovině března, od té doby ale nevycházela z domu. Jediný, s kým přišla přitom do kontaktu, byli kurýři, když přebírala zásilky s jídlem. Přesto se Američanka nakazila a může za to pravděpodobně nakažená kurýrka.

Důvodem, proč žena nevycházela z domu, byl však také její problém s imunitou. Trpěla poruchou imunitního systému, proto se měla více na pozoru. Dokonce i její manžel spal v odděleném pokoji. Nicméně nakonec se nakazila skrze kurýrku, která jí zanechala jídlo před dveřmi. V následujících dnech se potom u ženy objevila nákaza koronavirem. S kurýrkou se osobně nesetkala, ale potraviny přebrala bez rukavic.

Přestože není možné úplně spojit tyto dvě věci, neexistuje příliš jiných možností, jak by se mohla nakazit. Momentálně se léčí a bojuje s virem, poznamenala ale, že se u ní projevuje mnohem výrazněji než klasická chřipka. Doufejme, že bude patři mezi šťastné a boj s nemocí vyhraje! O důvod víc, proč si opravdu pečlivě umývat ruce a nákazu nepodceňovat!

Sdílejte článek
Štítky virus koronavirus korona PANDEMIE

Přečtěte si také