Virály

27. prosince 2021 17:40

redakce Prima Lajk

Žena se rozhodla strávit Vánoce o samotě! Proč je to podle ní zdravější?

Je lepší trávit Vánoce o samotě? Tahle žena přišla s důvodem, který vás možná přesvědčí, že jo.

Trávit Vánoce o samotě? Pro někoho naprosto nepředstavitelná věc, pro jiné zase smutná realita, pro následující ženu ovšem zajímavý a podle všeho i zdravý experiment. 27letá učitelka a výzkumnice Vaughn Joy se rozhodla zkusit letošní Vánoce strávit o samotě, aby zhodnotila, jaký to může mít na člověka vliv. A výsledek?

Pro začátek je nutno zmínit, že Vaughn netráví zbytek roku příliš sama. Žije se spolubydlícím a neustále něco podniká, nemá tak mnoho času sama pro sebe, a o Vánocích jí to občas může přinášet dodatečný stres, protože si nemůže odpočinout ani v jediné období, kdy se odpočinek přímo nabízí. Když se tak rozhodla letos strávit Vánoce o samotě, povedlo se jí konečně trochu vypnout, uvolnit se, udělat si to doma po svém – a světe div se, bavilo jí to.

Vaughn si nicméně nemyslí, že je něco podobného pro každého. Pakliže máte čas sami pro sebe pravidelně, nebo aspoň párkrát do měsíce, mohli by Vánoce v jednom mít klidně zcela opačný efekt, a vy byste se cítili osaměle. Proto je důležité najít si v životě rovnováhu, a hlavně způsob, jak se zrelaxovat a odpočinout si. Hlava to potřebuje stejně jako vaše duše. A jestli to bude o Vánocích, nebo někdy jindy, to už je vlastně celkem jedno.

Sdílejte článek
Štítky Žeňa Vánoce experiment svátky zdraví o samotě Vaughn Hockey

Přečtěte si také