Virály

23. března 2022 11:52

redakce Prima Lajk

Žena si nechala naklonovat svou mrtvou kočku. Jak to vůbec funguje a kolik to stojí?

Když jste ochotni zaplatit statisíce za svého mazlíčka, ani klonování není nereálné.

Smrt domácího mazlíčka je noční můrou pro každého milujícího majitele. A ačkoli už ve chvíli, kdy si člověk zvířátko pořizuje, ví, že jednou ta smutná chvíle přijde a je neodvratná, odchod stejně zabolí. Nebo to tak být vůbec nemusí? Díky technologii se s milovaným mazlíčkem vlastně loučit ani nemusíte. Pomocí odebrání DNA si prostě zaplatíte identického klona.

Stejně jako to udělala Kelly Anderson z Texasu, která se nedokázala smířit se smrtí své kočky Chai. Vyhledala proto společnost ViaGen Pets, která majitelům zvířat nabízí služby klonování zvířat a uchovávání DNA za „menší“ poplatek 557 875 korun. Po čtyřech letech neúspěšných pokusů se tak Kelly konečně dočkala a z vajíčka se „narodil“ klon kočky Chai, kotě Bella. Sama klonovací agentura uvádí, že majitelům zaručují, že zvíře bude vypadat stejně, ale osobnost si klon vytvoří na základě vnějších faktorů.

Žena se se svým novým přírůstkem do rodiny setkala v říjnu loňského roku a od té doby sdílí společné zážitky na sociální sítě. „Je to dost aktivní koťátko a chce si pořád hrát. Ničeho se nebojí a ráda objevuje nová místa,“ popsala Kelly svou novou kočičku Bellu, která na internetu vzbuzuje docela velkou kontroverzi.

@clonekitty

Some of the more common cloning questions and also 🖕 to some of you. #cloningisreal #catsoftiktok #petsoftiktok #ragdoll #cats #animals #facts

♬ original sound - Belle the Clone Kitty

„Nikdy jsem nechtěla náhradu za Chai. Milovala jsem ji. Myslela jsem si, že mi její kopie pomůže zmírnit tu bolest ze ztráty,“ řekla žena, kterou lidé osočují z toho, že si hraje na Boha a jedná proti přírodě. Na její videa dokonce zareagovala i organizace PETA, která s trendem klonování nesouhlasí. „Vaše propagace nepříznivě ovlivňuje životy ostatních koček – těch, které v útulcích čekají na milovanou rodinu,“ stálo v naštvaném e-mailu od organizace bojující za práva zvířat. Kelly to tak však nevnímá a ohrazuje se tím, že sama už má dvě kočičky z útulku.


Přečtěte si také