Virály

27. května 2021 03:43

sarka.turcekova@gmail.com

Žena si objednala drogy z dark webu a přišla o tuhle nehoráznou sumu! Kolik by dnes na bitcoinech vydělala?

Žena si omylem nakoupila drogy za neuvěřitelnou sumu bitcoinů, a tak na tom ohromně prodělala.

Spisovatelka Jia Tolentino, autorka kritiky uznávané sbírky esejů Trick Mirror: Reflections on Self-Delusion, se podělila v podcastu v roce 2018 o svůj příběh, kdy si v roce 2012 nakoupila bitcoiny v hodnotě asi 1 472 korun, přičemž část z nich utratila za nákup drog na dark webu. Když si však koupila nový notebook, tak už se nestarala o to, co se stalo s jejími zbývajícími bitcoiny, za které nákup provedla. Zbylé bitcoiny zůstaly viset na jejím účtě, dál se o to ale nestarala. Za šest let od svého nákupu úplně zapomněla, že je tam nechala.

Podle zpráv však 17,5 bitcoinů, které si v té době Jia koupila, by nyní stálo závratných 13 milionů korun – neb je koupila ještě před tím, než kryptoměna získala takovou hodnotu. Tým podpory Super Tech Support pro ni pracoval na tom, aby vysledoval zůstatek bitcoinů, které jí měly zůstat na účtě po nákupu drog v roce 2012 a které by v roce 2018 měly hodnotu přibližně 4 miliony korun. Bohužel však zjištili, že většina digitálních peněz byla použila na nákup drog z tržiště Dark Web Silk Road. Ženě, která si vzpomněla na nákup drog, zbylo jen 0,00209 bitcoinů v hodnotě asi 2 200 korun.

Tohoto objevu žena hodně litovala – kdyby si totiž před šesti lety svoje drogy (nějakou marihuanu a extázi) nekupovala, tak se dnes mohla doslova „koupat“ v penězích.

Sdílejte článek
Štítky drogy Bitcoin bitcoiny kryptoměna

Přečtěte si také