Virály

16. září 2019 16:34

redakce Prima Lajk

Žena si strčila do vaginy pružinku, aby nemohla otěhotnět. Jak si myslela, že bude tahle blbost fungovat?

Lidé odjakživa zkoušeli různé antikoncepční metody. Ale tohle, co vymyslela žena z Číny, nemá moc obdoby.

Žena nechtěla otěhotnět, a tak si zavedla do vagíny kovovou pružinku. Myslela si, že to bude fungovat podobně jako nitroděložní tělísko. Vložila si ho do vagíny a nechala ho ve svém těle na šest měsíců. Objevili ho až lékaři, když žena – už nastávající maminka – dorazila do nemocnice s tím, že byla těhotná 5 měsíců a požádala o potrat.

Když ji lékaři vyšetřovali, zjistili, že má v těle pět centimetrů dlouhou pružinu z kovu, kterou nešla ani vyndat. Pružina už byla uvnitř tak dlouho, že ji obalila vaginální tkáň. Museli jí odstranit pomocí zvláštního operačního zákroku, kdy chirurgové použili kleště, aby ji rozstříhali na malé kousky. Potom postupně všechny kousky mohli vytáhnout.

Žena pružinu našla na podlaze své dílny a myslela si, že takhle těhotenství zabrání. To se ale evidentně nestalo. Žena naštěstí neutrpěla žádné poškození tkání ani nedostala infekci. Lékař neuvedl, jestli žena dál usilovala o potrat – ten je v této zemi nicméně možný až do šestého měsíce, za zvláštních okolností i později. Ženě doporučili používat nadále hormonální antikoncepci, nebo kondomy.

Sdílejte článek
Štítky lékař antikoncepce Čína vagína těhotná žena interrupce kondomy tkáň pružina virály pružinka

Přečtěte si také