Virály

23. února 2022 09:26

redakce Prima Lajk

Žena upadla do kómatu. Když se probudila nepamatovala si posledních 20 let svého života!

Dvacet let vzpomínek se jako pára nad hrncem vytratily mamince dvou chlapců Claire Muffett-Reeceové.

Život vzhůru nohama se ze dne na den obrátil novinářce a mamince dvou dětí Claire Muffet-Reeceové poté, co od svého syna chytla obyčejnou rýmu. Vše vypadalo jako běžné nachlazení, ale když si šla žena večer lehnout, druhý den už ji manžel nemohl probudit. Rodina ji okamžitě odvedla do nemocnice, kde byla několik dní v bezvědomí připojená na ventilátory.

Její stav se nijak nezlepšoval a lékaři jí nedávali téměř žádnou šanci na přežití. Zjistili totiž, že má otok na mozku, který s největší pravděpodobností způsobila encefalitida neboli zánět mozku. Po šestnácti dnech však v rodině přece jen zaplápolala jiskra naděje. Třiačtyřicetiletá Claire se konečně probudila a vše vypadalo v nejlepším pořádku. Jakmile ale otevřela oči nepamatovala si svatbu se svým manželem, a dokonce ani porod dětí.

Všechny vzpomínky za posledních dvacet let jako by nadobro zmizely. Žena musela znovu oplakat ztrátu svých blízkých a nad rodinnými fotografiemi jen nevěřícně plakala. „Vzlykala jsem v náručí svého manžela Scotta a nevěřícně jsem poslouchala, jak mi řekl, že můj strýc Michael zemřel před třemi měsíci na rakovinu, můj strýc Peter zemřel před sedmi lety na infarkt a moje sestřenice Tash zemřela v roce 2018. Zřejmě jsem už za všechny truchlila, ale nepamatovala jsem si to,“ svěřila si Claire. Ani po roce od příhody si matka dvou dětí stále nevybavuje všechno, ale pomalu se zařazuje do normálního života. Přesto je to pro ni všechno neuvěřitelně těžké a bolestivé.

Sdílejte článek

Přečtěte si také