Žena utratila přes milion korun za klon svého psa! Je nový mazlíček opravdu zcela stejný?

Žena si nechala naklonovat svého psa. Jo, vážně.

Francesa Geertsma z Floridy se připojila mezi zatím úzkou skupinku lidí, kterým jejich zesnulý čtyřnohý mazlíček chyběl tak moc, že se rozhodli jej nechat naklonovat. Ano, čtete správně. Za proces utratila v přepočtu přes 1 milion korun a po 18 měsících od smrti jejího pejska Osy, která umřela na psí demenci v roce 2019, byla seznámena hned se třemi jejími geneticky identickými klony.

Ti byli „vypěstováni“ z DNA získaného z Osy krátce před její smrtí a podle všeho jsou opravdu stejní nejen vzhledově, ale i povahově. Francesa přiznává, že tři psi jsou sice nároční, zároveň si ale uvědomuje, že Osa byla tak výjimečná, že by ji žádný jiný pes nikdy nedokázal nahradit. Z klonů má tak velkou radost a veškerá práce spojená s jejich výchovou a staráním se o ně ji za to stojí.

Každopádně klonování zvířat není vůbec levná záležitost. Kočky jsou o pár set tisíc levnější než psi, pokud byste ale například chtěli klonovat koně, utratíte za něj v přepočtu už skoro dva miliony. Celá praktika je navíc vysoce kontroverzní, takové klony jsou náchylnější na různé nemoci a proces se navíc podaří jen zhruba ve 20 % případů. I proto proti němu zbrojí snad všechny možné spolky na ochranu zvířat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také