Virály

12. května 2021 15:16

redakce Prima Lajk

Žena z Itálie omylem obdržela 6 dávek očkování. Jaké měla následky?

Italka v nemocnici omylem obdržela šest dávek očkování.

1–2 dávky, to se zatím zdá být jako nejlepší míra očkování proti nemoci COVID-19. Samozřejmě záleží na mnoha faktorech, které se většinou člověk dozví ještě předtím, než si nechá látku administrovat. Jedné italské nemocnici se teď ale přesto povedlo věci maličko pomotat a omylem té samé ženě podat dohromady šest dávek vakcíny.

Naštěstí se ale zatím zdá, že je 23letá žena zcela bez následků – doktoři ji totiž čerstvě propustili z nemocnice, kde ji několik dní monitorovali, aby zjistili případné vedlejší účinky. Co se samotné chyby týče – nemocnice již celou záležitost prošetřila, sestra, která očkování podala, si svou chybu okamžitě uvědomila, došlo k ní prý během obzvlášť náročného dne, a nemocnice se dívce i její rodině velice omlouvá.

Každopádně šest dávek je samozřejmě masivní množství, bude tak nutné dívku sledovat ještě několik týdnů, potenciálně měsíců, zatím se ale zdá, že i takové „předávkování“ snesla mladá žena dobře, což vám může napovědět, že je stále bezpečnější se nechat očkovat jednou nebo dvěma dávkami a mít klid než ten covid chytit.

Sdílejte článek
Štítky nemocnice Žeňa očkování COVID-19 Itálie

Přečtěte si také