Žena zavolala na policii a chtěla si objednat pizzu! Díky rychlé domluvě se jí povedlo zachránit život

Žena zavolala na policii, aby si objednala pizzu, v reálu však volala o pomoc.

Následující zpráva budiž návodem, jak si v těžkých situacích zachovat chladnou hlavu. Policie z North Yorkshire nedávno řešila případ, kdy neznámá žena zavolala na linku 999 a chtěla si objednat pizzu.

Operátor naštěstí rychle pochopil, že žena nemůže otevřeně mluvit, a díky pár hbitým otázkám, na něž stačilo odpovědět ano nebo ne, se dozvěděl dostatek informací o její situaci, aby už o pár minut později policisté klepali u ní doma na dveře.

Následně zatkli 40letého nejmenovaného muže z Leedsu, kterého ale vzápětí museli propustit. Jednalo se zřejmě o případ domácího násilí, kde však žena později nechtěla podat trestní oznámení. Díky rychlému myšlení se jí však povedlo dostat se z nebezpečné situace, a to je na tom to hlavní. Není to pak poprvé, co někdo pomocí falešného objednávání pizzy upozornil policisty na probíhající zločin jako třeba únos. Operátoři jsou totiž trénování a mají pro takové případy, kdy se na druhé lince nikdo neozývá nebo z ní zaznívá něco podezřelého, velmi podrobné protokoly. Vždycky je prý ale dobré říct alespoň své jméno, nebo do telefonu něco pošeptat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také