Virály

12. listopadu 2018 10:55

redakce Prima Lajk

Ženská za volant nepatří? Omyl. Tohle je jasný důkaz, že ženy jsou lepší řidičky než muži

Když přijde na lámání chleba, mají muži pocit, že jsou v řízení auta rozhodně lepší. No jo, zase ženská za volantem, hudrují. Nové výzkumy ale ukazují pravý opak.

Mladí muži jsou za volantem nejrizikovější, ačkoliv si myslí, že jsou skvělými řidiči. Za volantem jsou stejně rizikoví jako osoby s neurotickou nebo extrovertní povahou, tvrdí odborníci z Norska. Předvádět se v nablýskaném autíčku mužům zvyšuje ego. Často tím ale způsobí nejednu dopravní nehodu.

Všeobecně tvoří rizikovou skupinu mladí lidé (ženy i muži) od 18 do 24 let. I tady ale platí, že pro muže za volantem je riziko nehody dvakrát větší než u žen. Všechny muže spojuje to, že podceňují riziko, nedávají pozor na cestu, chovají se za volantem jako kingové vesmíru a při tom ještě datlují do mobilu. Nesmíme samozřejmě zapomenout ani na alkohol.

Zajímavé je, že riziko dopravní nehody může ovlivnit i životní styl řidiče, styl hudby, kterou poslouchá nebo to, jak se obléká. Také platí, že mladí muži jsou až čtyřikrát rizikovější řidiči než ti starší a vybouřenější.


Přečtěte si také