Virály

8. června 2022 09:17

redakce Prima Lajk

Zkušený parašutista zemřel při seskoku s padákem. Co se při osudové nehodě pokazilo?

Britskému parašutistovi se stala osudná jeho vášeň pro adrenalinové sporty.

Třiatřicetiletý Dylan Morris Roberts z Británie byl zkušeným parašutistou pracujícím v adrenalinové škole v anglickém Nottinghamshire. Během své kariéry provedl desítky seskoků a extrémní sporty miloval odjakživa. Věnoval se zejména base jumpingu, což je kombinace horolezectví a skydivingu, jehož náplní je skákání z pevných objektů (B.A.S.E je zkratka z anglických slov building (B) – budova, antenna (A) – anténa, span (S) – most a earth (E) – země, skála).

Právě extrémní sport se mu však stal osudným, když se mu během jednoho seskoku v Itálii nepodařilo otevřít padák. Na místo nehody zavolalo jeho pět přátel, kteří byli svědky tragické nehody, záchrannou službu, ale ani profesionální horským záchranářům se nepodařilo Dylana oživit. Podle policejní zprávy selhal padák, i když se spekuluje i o tom, že mohl mladík špatně vypočítat svou trajektorii.

„Posledních pár týdnů jsme spolu trávili spoustu čas a byl nejšťastnější za poslední roky, a tak nadšený, že může znovu žít plnohodnotný život,“ napsal jeho bratr na Facebook. „Tolik se staral o ostatní a vždycky měl tolik lásky na rozdávání. Slova nedokážou vyjádřit, jak jsme bez tebe ztraceni, Dylane, moc tě miluji,“ zněla poslední slova na rozloučenou.

Sdílejte článek
Štítky nehoda Velká Británie smrt Itálie Facebook havárie adrenalin parašutista seskok padákem extrémní sport base jumping extrémní sporty Nottinghamshire

Přečtěte si také