Virály

8. února 2021 10:24

sarka.turcekova@gmail.com

Zloděj si na místě činu zapomněl mobil a plechovku s pivem! Jeho opilecká selfíčka vás pobaví

Zlodějovi se podařilo nechat se chytit. Na místě činu policistům rovnou zanechal svůj telefon se selfíčky a fotkou svého pasu.

Wayne Elliott z Wallsendu utíkal z domu, kde se pokoušel krást, když ho tam majitel nachytal. On přiznal i další vloupání, během kterých se mu pro změnu podařilo zapomenout na místě činu plechovku piva ve dřezu, která zřejmě obsahovala jeho DNA. Korunnímu soudu v Newcastlu bylo řečeno, že 43letý muž utekl oknem bytu v přízemí, ale jeho oběť si rychle uvědomila, že nic neukradl, a zanechal za sebou ještě docela usvědčující důkazy. Pod oknem v ložnici nechal mobil a také batoh. Nadto policie prohlédla telefon a zjistila, že tam byly selfíčka zloděje a obrázek jeho vlastního pasu.

Kromě toho našli v mobilu také zprávy, které byly adresované přímo Waynovi, takže nemohlo být pochyb o tom, že je mobil jeho. Poté, co se Elliott přiznal k vloupání s úmyslem krádeže, se o několik dní později přiznal ke vloupání do neobydleného bytu, rovněž ve Wallsendu. Tam celé místo vykradl, odnesl si mikrovlnnou troubu a televizi, a pak si zřejmě pochutnal na osvěžujícím pivo od Budweiseru, přičemž pak plechovku hodil do dřezu. To nebyl dobrý nápad. Asistent soudce odsoudil Elliotta ke 13 měsícům vězení. Zloději řekl, že žena žijící v druhém domě, který vyloupil, byla naprosto bezbranná a musí teď kontrolovat každou noc dveře a okna, ale přesto už nemůže klidně spát.

Elliottův obhájce však podotkl, že se muž nedávno vyrovnával s problémem se závislostí na heroinu, kdy po smrti jeho matky došlo k relapsu. Během svého pobytu ve vězení se však polepšil a má skutečnou šanci na nápravu.


Přečtěte si také