Virály

2. března 2020 14:08

redakce Prima Lajk

Značka Barbie vydala 10 černých panenek, aby se menšiny cítily více zastoupeny. Co na ně říkáte?

Téměř každá malá holčička si přeje Barbie, se kterou by si mohla hrát, oblékat ji a vzhlížet k ní. I z tohoto důvodu se v poslední době začal více řešit vzhled těchto hraček, který často vedl k fiktivnímu domnění a stereotypizaci toho, jaké by dívky a ženy měly být. Právě na základě tohoto poznatku společnost Mattel rozšířila řady panenek o nové kousky.

Americký výrobce hraček Mattel se spojil s kostýmní návrhářkou Shionou Turini a společně vytvořili novou řadu panenek s různými odstíny pleti, účesy a dokonce i rozdílné typy těl. Společnost své rozhodnutí odůvodnila tak, že by každé dítě mělo mít možnost si hrát s takovou panenkou, která by mu byla podobná bez ohledu na rasu, etnicitu či stavbu těla. Nové panenky by měly rozvíjet sounáležitost a černé dívky by se měly cítit více respektovány ve společnosti.

Designerka Turini se svěřila, že je pro ni tato spolupráce splněním dětského snu. Její vize prý spočívala ve zhmotnění stylu různých panenek, které by se lišily od těch stávajících. Líbí se jí kontrast hadí kůže a leoparda, které také promítla do svých návrhů. Na svém Instagramu se přiznala, že byla od malička posedlá panenkami Barbie. Dokonce je měla za módní ikony, ale vždy ji mrzelo, že nikdy nenašla takovou panenku, která by vypadala jako ona sama.

Sdílejte článek

Přečtěte si také