Virály

17. února 2020 12:28

sarka.turcekova@gmail.com

Způsob, jakým se domácí mazlíček uvelebí v posteli, odhalí jeho psychologický stav. Jak je na tom ten váš?

Spaní s milovaným mazlíčkem dává majitelům klid. Jen zřídka ale přemýšlí o tom, proč domácí mazlíčci spí v určitých pozicích.

1. U nohou

Pokud domácí zvíře spí u nohou, není to vždy známkou úcty nebo uznání. Během spánku se s největší pravděpodobností převalíte do postele a zvíře se jen snaží vybrat polohu nejblíže vám, ale zároveň udržovat bezpečnou vzdálenost, aby v případě nepříjemností mohlo uhnout.

2. V klubíčku v oblouku vašich nohou

Pokud spíte v poloze lžíce a váš mazlíček leží pohodlně v křivce vašich nohou, pak má ve vás naprostou důvěru. Toto je obvykle pozice, kterou štěňata a koťata preferují, když spí s matkou. Zvíře ukazuje, že se cítí chráněné.

3. V klubíčku mezi nohama

Pokud zvíře spí stočené do koule mezi nohama, je pravděpodobné, že se snaží chránit před nežádoucím hlukem, který může být rušivý. Kočky a psi slyší mnohem vyšší frekvence zvuku než lidé, a tak se snaží skrývat v teplé zvukotěsné „bublině“ vašich nohou.

4. Mezi vámi – pokud jste dva

Pokud se zvíře snaží dostat se mezi majitele a jeho partnera, může hledat místo, kde se cítí teple a bezpečně. Pozice však také může znamenat, že se pes nebo kočka snaží zabránit tomu, aby druhá osoba byla u vás. Nejpravděpodobnější je, že zvíře žárlí.

5. Je na polštáři

Pokud zvíře zabírá celý polštář pro sebe, hledá během spánku zvláštní měkkost a pohodlí. Jakmile se probudí, obvykle vás začne probouzet, aby mohlo dostat co nejrychleji snídani.

6. Má rád spaní pod peřinou

Pokud se mazlíček skrývá pod přikrývkou, hledá zvláštní pohodlí a bezpečnost. Někteří psi spí lépe, když jsou přikrytí něčím, co není těžké.

7. U hlavy

Pokud se mazlíček postupně přiblíží k vaší hlavě, pak mu na vás záleží a chce ukázat svou lásku tím, že se snaží usnout co nejblíže vaší tváři, kde může cítit váš srdeční rytmus a poslouchat dýchání, zatímco spíte.

8. V náručí

Pokud domácí mazlíček upřednostňuje spát u vás v náručí, pak musí vidět vaši tvář a cítit váš srdeční rytmus, což vytváří u zvířete vědomí, že jste v pořádku. Kromě toho mu tato poloha umožňuje rychle se přesunout do jiných částí postele nebo na podlahu, když se otočíte.

9. Jako superhrdina

Častější poloha pro psy, kdy pes leží směrem dolů od vás. Zvíře chce s vámi udržovat úzký kontakt tak dlouho, jak je to možné, a zároveň se těšit z toho, že ho hladíte. Kromě toho zvíře je takhle připraveno reagovat na jakékoli vnější rizikové faktory a rychle vás ochránit.

10. Uprostřed postele

Ráno zjistíte, že vaše zvíře spí uprostřed postele, zatímco vy pomalu padáte na zem. V noci předtím zvíře pravděpodobně leželo tak, aby bylo pro vás oba pohodlné, ale poté, co jste usnuli, převzalo mnohem víc prostoru. Tato pozice je charakteristická pro rozmazlená zvířata, která si jsou jistá, že jejich majitel splní každý jejich rozmar.

Sdílejte článek

Přečtěte si také