návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Youtubeři

Blíží se konec youtuberů?! YouTube spustil přísná pravidla po ty, kteří vydělávají na dětech

Vypadá to, že někteří youtubeři, kteří doposud těžili peníze na reklamách hlavně kvůli dětským divákům, budou mít už brzo smůlu.
Vydáno: 18.11.2019
TVTwixx
Autor: YouTube.com/TVTwixx TVTwixx

V platnost totiž vešel nový zákon o ochraně dětí na internetu, kterému se říká COPPA. Hlavním jeho účelem je to, aby se malým dětem nezobrazovaly reklamy na různé produkty a služby. Pro děti je určený hlavně dětský obsah (jako pohádky, videa o pohádkových postavách aj.), všichni ale vědí, že děti sledují taky všechny velké youtubery.

Tak například umíte si představit kanál takového Taryho, který natáčí parkour (na Tary kempy se přihlašují v naprosté většině případů děti), nebo kanál TVTwixx, FIZIstyle či Ondry Vlčka nebo Datla? Tyhle všechny kanály, na které koukají děti, spolu třeba s natáčením letsplayů, jsou teď v ohrožení. Ne, že by nemohli videa natáčet, ale rapidně jim klesnou příjmy, pokud se ukáže, že jejich videa jsou určená PŘEDEVŠÍM pro děti.

 

 

Každý youtuber má teď podle zákona povinnost určit, jestli jeho videa jsou určená především pro dětské publikum, nebo ne. Problém je taky v tom, co je definováno jako „dítě“. V Česku je tím myšlena každá osoba do 18 let, v Americe do 13 let. I tohle může způsobit velké zmatky. Nic se nezmění pro ty youtubery, kteří videa na malé děti necílí nebo jejichž videa primárně pro ně nejsou určena. Uvidíme ale asi až časem, jestli se něco změní k lepšímu nebo jestli je to jen další zbytečné omezení. 

 

Článek je zařazen v: přísná pravidla , YouTube , COPPA , COPPA zákon , děti na youtube , děti

reklama