Budou streameři bojkotovat Twitch kvůli gamblingu? 1
Autor: Twitch/Pokimanelol Budou streameři bojkotovat Twitch kvůli gamblingu? 1

Desítky streamerů požadují po Twitchi zákaz téhle nechutné kategorie. Co k tomu řekla slavná Pokimane?

rd. Publikováno: 19.09.2022
Streameři požadují zákaz nechutné kategorie.

reklama

Čeká nás v období svátků stávka streamerů? Pokud ano, platformu Twitch by to významně zasáhlo, jelikož právě svátky bývají časy, kdy reklama stojí nejvíc peněz, a tudíž z ní má Twitch díky streamerům největší zisky. Jenže Twitch bude mít letos o Vánocích nejspíš jiné starosti, řada známých tváří totiž začala platformu tvrdě kritizovat za dlouhodobé připouštění gamblerství.

 

Když nyní otevřete Twitch, jednu z nejsledovanějších kategorií tvoří tzv. Slots. Nejedná se o nic jiného než slavné herní automaty, akorát v digitální podobě, kam streameři strkají buď své, nebo hůř – divácké peníze, jež se následně snaží vyhrát zpátky. Málokdy to funguje, vidina snadného a rychlého zisku je ale bohužel návyková, a to je ten největší problém v očích streamerů jako Pokimane.

 

Ta se rozhodla spojit ještě s dalšími tvůrci, a nyní tak pomalu ale jistě vzniká aliance největších tváří Twitche, které nahlas pomocí sociálních sítí varují, že pokud platforma nezakáže gambling, hrozí, že ji začnou bojkotovat. Twitch se zatím k situaci nevyjádřil, čím déle ale tyto nepokoje budou trvat, tím spíše si jich všimnou investoři, a v tu chvíli už to bude pro Twitch opravdový problém. Blíží se tedy konec gamblingu na Twitchi? Mnozí v to nevěří, jelikož to musí pro platformu být až příliš lukrativní. Pokud ale někdy existovala šance v reálnou změnu, je to jednoznačně nyní.

Jaelyn (22)

GALERIE: Sexy zdravotní sestra přišla o práci poté, co kolegové objevili její OnlyFans. Co na to řekla?

reklama