GALERIE: Drsný útok na Jirku Krále! Slavný youtuber začal prodávat vlastní sešity. Lidé mu za to nadávají

Přehnal to tentokrát Jirka, nebo jeho “fandové“?

Jirka Král patří mezi naše nejslavnější youtubery a tento status dokáže skvěle vytěžit. Už řadu let tak příznivcům nabízí merchandise v podobě triček či mikin a již nějaký pátek si mohou kupovat i jeho vlastní komiks. A začátkem školního roku do této sbírky přidal také vlastní školní sešity! Jenže jako v případě nedávných kontroverzních polštářů si tím u řady lidí solidně naběhl.

V komentářích na Facebooku tak čelí ostré kritice za to, že se jedná pouze o další způsob, jak na svých mladých fanoušcích co nejvíce vydělat. Ti se totiž podle kritiků nechají snadno ovlivnit a hned si budou chtít sešit objednat i přesto, že je docela drahý. Mnohým se pak nelíbí ani jeho prohlášení, že jsou jeho sešity lepší než “nějaký nesmysl sešity v supermarketu z Číny“. Podle některých uživatelů jde jen o reklamní tah, jelikož většina sešitů v prodejnách už pochází z Čech nebo Slovenska. Královi fanoušci jakoby se tak rozdělili na dva nesmiřitelné tábory, kdy ho jeden napadá a ten druhý zase vehementně brání.

Na nesnášenlivé reakce musel odpovědět v dalším statusu i sám youtuber. Ten tvrdí, že rozhodně nechce ovlivňovat děti a tahat z nich peníze. Naopak jim nabízí produkty, které jim na rozdíl od plakátů mohou být užitečné. Něco nám ale říká, že tím kritická ústa haterům jen tak nezavře.


Přečtěte si také