Jake Paul slibuje, že odejde do boxerského důchodu. Má však 3 drsné podmínky

Vážně se chystá youtuber Jake Paul do boxerského důchodu?

Jestli by si fanoušci zápasnických sportů včetně nás přáli jednu věc na světě týkající se Jakea Paula, tak je to abychom už o youtuberovi nikdy v životě neslyšeli. Pro profesionální svět sportu je ostudné, co předvádí, a ještě ostudnější, že mu to prochází. Už dlouhé měsíce se na sítích objevují spekulace, jak jsou jeho zápasy jeden velký cirkus, soupeři podplacení, kola předem rozhodnutá a kolem Paula i jeho soupeřů pokaždé hromada online trollingu. Nyní to ale vypadá, že by mohl mít Paul přece jen dost.

Anebo taky ne. Youtuber totiž sice prohlásil, že odejde do boxerského důchodu, zároveň si ale stanovil tři podmínky pro šéfa UFC Dana Whitea, které nejspíš nepůjde splnit. Paul požaduje, aby se finanční odměny všech zápasníků zvýšily z 12 na 50 tisíc dolarů, rovněž si přeje, aby 50 % z celkových ročních tržeb UFC bylo přerozděleno mezi sportovce, a poslední podmínkou je, aby prezident UFC zajistil zápasníkům dlouhodobou zdravotní péči. Jinými slovy chce nemožné, sice požaduje něco, co by asi mělo být dávno standardem, vzhledem k tomu, že ale stále není, byť za to bojovali mnohem větší jména než Paul, tak se jeví velmi nepravděpodobné, že by to UFC změnila na základě jeho požadavku.

Kdyby však ano, Paul by následně podepsal jednu poslední smlouvu na zápas s proslulým Jorgem Masvidalem, a poté odešel. Dana White má ještě pár dní na rozmyšlenou, na Instagramu ale už stihl říct, že je Paul podle něj lhář, podvodník, a že bere steroidy. Youtuber to okomentoval tím, že se klidně nechá testovat. No, letošní rok bude v UFC ještě zajímavý.

Sdílejte článek
Štítky box Instagram podmínky youtuber UFC sport Jake Paul starobní důchod Ultimate Fighting Championship Dan White Jake Paul Dana White

Přečtěte si také