Jeden z největších světových youtuberských kanálů skončil!? Proč byla najednou smazána všechna jeho videa?

Internetový svět možná navždy přišel o jeden z největších a nejstarších youtuberských kanálů.

Zpráva, kterou nikdo z youtuberského světa nečekal. Slavný kanál Machinima patřil dlouhá léta mezi největší a nejstarší kanály na YouTube, který za 12 let své existence nasbíral přes úctyhodných 12 milionů odběratelů. Ostatně, natáčelo se zde o hrách dříve, než to začalo být na YouTube v módě. Jenže s tím je nyní konec. Před pár dny totiž byla bez předchozího varování ze slavného kanálu smazána všechna videa. O smazání nejen že neměli dopředu tušení diváci, ale ani samotní tvůrci, kteří na kanál přispívali.

Za vymazáním všech videí stojí Otter Media, divize společnosti AT&T, která loni slavný kanál odkoupila. Zatím není v podstatě jasné, proč ke smazání velmi sledovaného obsahu došlo. Dá se ovšem spekulovat nad tím, že nový majitel chce zkrátka začít s absolutně čistým štítem a na minulost slavné značky zapomenout. Ostatně zástupci Otter Media se k celé věci vyjádřili tak tajemně, že se v podstatě ani nevyjádřili. „Soustředíme se na tvorbu nového obsahu s týmem Machinima, který v následujících měsících budete moct vidět na nových kanálech,“ sdělili médiím.

Otter Media tak se značkou evidentně stále počítá. I přesto ovšem nad Machinimou visí hodně velký otazník a pro mnoho skalních fanoušků tímto youtuberská ikona v podstatě skončila a považují ji za mrtvou. Ať nyní přijde cokoliv, bez starých videí už to prostě podle nich nebude ono. Bude vám tento youtuberský gigant chybět?

Sdílejte článek

Přečtěte si také