Bývalý český youtuber, který mnoho let patřil mezi nejsledovanější internetové hvězdy. Nyní se věnuje streamování a zejména podnikání.
nejnovější video kanálu
Jirka Král

Jirka Král byl jedním z nejslavnějších a nejúspěšnějších českých youtuberů. Narodil se 5. ledna 1990 v Brně, z níž se v roce 2009 po vystudování střední školy přestěhoval do Prahy. Před svou internetovou slávou pracoval ve známém řetězci McDonald´s či v Tiscali Media jako administrátor reklamního prostoru. Zúčastnil se reality show Farma, který svým způsobem stojí za počátkem jeho youtuberské kariéry.

Právě po natočení reality show v roce 2012 si založil svůj youtuberský kanál. Sem nejdříve dával videa ze zmiňovaného pořadu, po jeho skončení zde ovšem začal točit populární Let's play a posléze i zábavné kousky či historky ze svého života. Jeho popularita začala stoupat, videa začal točit pravidelně a byl jednou z internetových hvězdiček, jež stála u největšího youtuberského boomu u nás. A na rozdíl od jiných stále zůstává na vrcholu.

V únoru 2015 definitivně končí v práci a začíná se naplno živit jako youtuber. Točí několik videí týdně a podle svých slov si na YouTube dokáže vydělat desítky tisíc měsíčně. Což je údajně až čtyřikrát více, než v jeho předchozí práci. V roce 2015 už má na YouTube bezmála půl milionu odběratelů a počítá se mezi nejvlivnější osobnosti na tuzemských sociálních sítích. Jeho jméno se stává obchodní značkou a Jirka Král začíná podnikat i v jiných aktivitách.

V listopadu 2015 uspořádal svůj první charitativní 24hodinový stream pro Dětskou nemocnici v Brně. Vybral tehdy 307 724 korun a tento stream se stal Jirkovou každoroční záležitostí. Při tom zatím posledním v roce 2017 už vybral přes neskutečných 733 tisíc korun. Na jaře roku 2016 začíná vydávat svůj vlastní komiks s názvem Jirka, který jeho fanouškům nabízí zábavné historky z jeho života. Od listopadu 2016 provozuje v pražské Kotvě společně se svým bratrem Petrem známý podnik Zetko, jenž je kavárnou, nahrávacím studiem a odpočinkovou hernou v jednom.

Od roku 2017 žijjes půvabnou blogerkou, která účinkuje na internetu pod přezdívkou Little Kao, s níž se v létě 2020 oženil. Je velkým kamarádem Shopaholic Nicol, MenTa či Gejmra. V únoru roku 2018 překonal hranici 1 milionu odběratelů. To se do té doby v Čechách povedlo jen známé dvojici ViralBrothers a právě MenTovi. 2. září vydává ku příležitosti překonání milionu odběratelů dokument Byl jsem youtuber, v němž oznamuje konec své youtuberské kariéry. Jirka Král odešel na vrcholu, coby nejsledovanější český youtuber a od té doby se věnuje jiným projektům

Rozbalit text Sbalit text

reklama