Youtubeři

Martin Rota

Martin Rota je považován za jednoho z nejznámějších youtuberů a streamerů v České republice, jenž je populárním díky svému neskutečnému množství kanálů či projektů, jimž se během své kariéry věnoval. Nejvíce známý je ovšem ze svého kanálu NaprostoRetardovaný, v němž komentuje aktuální či kontroverzní témata či skandály jiných youtuberů. Neštítí se sprostých slov a jeho názory mnohdy vyvolají u fanoušků kontroverzi.

Rota se narodil 7. února 1988 a zdraví si s ním už od dětství ošklivě zahrávalo. Kvůli neúspěšné operaci tukového nádoru se musí už od dětství pohybovat o berlích. Další velká rána pak přišla na začátku roku 2016. Kvůli ošklivému zánětu, který se mu dostal až do kosti a hrozila mu tak otrava krve, museli lékaři přistoupit k amputaci nohy u kotníku.

Ani jeho zdravotní problémy ho ovšem nezlomily a on se naopak rozhodl všem ukázat, že svých snů může člověk dosáhnout s jakýmkoliv handicapem. V roce 2009 se tak stal prvním tělesně postiženým Čechem, jenž zdolal nejvyší horu Afriky, Kilimandžáro. V roce 2015 pak zdolal evropskou horu Elbrus. Na jaře roku 2018 se pokusil vylézt na nejvyšší horu Ameriky, Aconcaguu. Tento pokus mu ale bohužel nevyšel. V roce 2016 vyrazil s NejFakem, Vaďákem či Atim do Černobylu.

Na YouTube je nejvíce známý díky svému drsnému humoru na kanále NaprostoRetardovaný, ale věnoval se zde i dalším projektům, mezi které patří například Vědecké Kladivo, komediálnímu Ztráta Času, let´s play kanál Lepší než pracovat, nebo osobní kanál Martin Rota. Stal se i tváří několika kampatní, například. kampaně od HateFree Culture s názvem Jsme v tom společně.