reklama

reklama

Kovy_článek13
Autor: YouTube.com/Kovy Kovy_článek13

VIDEO: Kovy varuje před cenzurou internetu! Co už youtubeři nebudou moci kvůli EU natáčet?

Publikováno: 07.11.2018
Směrnice EU přinesou vždy něco nového, jako je třeba populární GDPR. Nově tady máme článek 13, o kterém informuje v nejnovějším videu youtuber Kovy. Pokud projde, mohou youtubeři na velkou část videí zapomenout. Parodie seriálů nebo filmů, let's playe, covery písniček, karaoke, recenze filmů. Nic z toho nebude možné.
Youtuber Karel Kovář.
Kovy
Karel Kovář alias Kovy je jedním z nejpopulárnějších youtuberů současnosti. Narodil se 11. září... Přečíst celé

reklama

Nejen z českého internetu, ale i evropského internetu mohou zmizet desítky tisíc videí, upozorňuje na začátku svého videa "Konec parodií na Youtube" dvaadvacetiletý youtuber Kovy (Karel Kovář). 

Článek 13 je součástí Směrnice evropského parlamentu a Rady k autorskému právu na jednotném digitálním trhu. Jde v podstatě o to, sjednotit autorské právo v celé EU a zařídit, aby bylo plošně platné. Bohužel všechno má své svízele. 

Mohlo by se stát, že po platnosti nové směrnice by Youtube muselo smazat úplně každou shodu autorských práv. Tím by zmizely zejména parodie (třeba Kovyho parodie na prasátko Slezinu). V ohrožení by se ocitly let'playe, zpěváci karaoke nebo videotvůrci, kteří dělají recenze filmů.

Na článek 13 už dříve upozornili například youtubeři StandaShow nebo Martin Rota na kanále Naprosto Retardovaný. 

 

reklama