reklama

reklama

nejnovější video kanálu
Kovy

Karel Kovář alias Kovy je jedním z nejpopulárnějších youtuberů současnosti. Narodil se 11. září 1996 v Pardubicíc, kde také vystudoval základní školu a v roce 2016 zde odmaturoval na gymnáziu Dašická. Ihned po maturitě se přestěhoval do Prahy, kde začal studovat Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v oboru marketingové komunikace a PR. Ale zejména zde začal ještě více rozšiřovat své youtuberské jméno a stával se uznávanou internetovou persónou.

Jeho youtuberská kariéra ale začala už 12. června 2012, kdy si založil svůj první kanál Gameballcz. Na něj zpočátku točil videa se svým kamarádem z dětství Tomášem a jednalo se zejména o let's playe z populární hry Minecraft. Ani jeden z nich zpočátku ve videích nevystupoval. Postupem času se ovšem kanál začal měnit. Tomáš z Gameballcz odešel a Kovy začal točit let´s playe i z jiných her, např. populární Bioshock, Mafii 2, SimCity či The Sims 4. Časem se ovšem od her začal odklánět a přicházel s oblíbenými parodiemi známých pořadů či českých celebrit. Proslavil se svým parádním dabováním Haliny Pawlovské či Ládi Hrušky. Vytvořil také oblíbenou třináctidílnou sérii, jež nese název Prasátko Slezina a paroduje v ní seriál pro děti Prasátko Pepina. Začíná se ovšem pomalu ale jistě věnovat také politickým tématům či zábavným skečům, které předznamenaly příchod jeho druhého, ještě slavnějšího kanálu, Kovy.

Ten založil 5. ledna 2014 v době, kdy se jeho původní kanál Gameballcz blížil hranici 100 tisíc odběratelů (nyní jich má přes 370 tisíc). Na dalším účtu přišel s jinou tvorbou a točit více vlogy, skeče či videa zabývající se politikou či aktuálními kauzami. Ve svých videích se vždy snačil propojit zábavu s informacemi a od ostatních youtuberů se odlišuje právě tím, že se nebojí probírat palčivá sociální témata či odvrácenou stranu sociálních sítí a zároveň tak své diváky i vzdělávat. Právě díky svému odlišnému stylu se stal velmi rychle uznávanou internetovou osobností a jedním z mála youtuberů, který se dokázalproslavit i u široké veřejnosti či v diskuzních pořadech.

V roce 2016 byl magazínem Forbes vyhlášený za 17. nejvlivnějšího Čecha na sociálních sítích, v roce 2017 skončil v žebříčku dokonce už na 9. místě. V anketě Czech Blog Awards si pak v těch samých letech odnesl cenu za Videoblogera roku. V roce 2017 si založil další kanál Call Me Charlie, pro který natáčel videa v angličtině. Ten ovšem skončil prozatím ve fázi experimentu s pouhými 3 videi. V tom samém období ovšem nahrál také své nejslavnější video, parodii na Despacito. Ta se stala verálním megahitem a na jaře 2018 se chlubí už téměř 9 miliony zhlédnutí. V září 2017 potvrdil svůj velký rozhled v politice, když jako jeden z vybraných youtuberů dělal rozhovor s s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. Byl také jednou z hvězd dokumentu o youtuberech s názvem Nejsledovanější. Na podzim téhož roku vydal knihu Ovšem, v níž veřejně přiznal, že je gay. Na podzim roku 2020 se může na svém hlavním kanále Kovy pochlubit 830 tisíci odběrateli.

Rozbalit text Sbalit text

reklama