Návod pro začínajícího youtubera: Jak zaujmout a stát se populárním?

Sociální sítě hýbou světem – vytváří nové pracovní příležitosti i celebrity, které jsou dnes známé především jako influenceři nebo konkrétně youtubeři. Stát se slavným youtuberem se ale nepoštěstí každému. Máme pro vás pár tipů, jak vaše šance na úspěch ve světě videí zvýšit.

Pořídit si kameru nebo fotoaparát zdaleka nestačí k tomu, abyste se stali populárním youtuberem. Kromě investování do kvalitního vybavení se držte následujících zásad.

1. Určete si cílového diváka

V přehlceném internetovém světě nikdy nebudete natáčet videa, která zaujmou každého. Je ale důležité si předem dobře rozmyslet, koho chcete svým obsahem oslovit. Určení cílového diváka vám pomůže nejen ucelit obsah vašeho youtubového kanálu, ale i váš styl komunikace a prezentace sebe sama.

2. Vyberte aktuální téma

Šanci, že zasáhnete širší skupinu lidí zvýšíte tím, že vyberete aktuální nebo trendy téma. K obsahu byste ale především měli mít vztah. Pokud plánujete točit make-up tutoriály, ale sami jste nikdy podobné video neviděli a v koupelně máte jen řasenku a pudr, nebudou vaše příspěvky pro potenciální sledující zajímavé.

3. Nepodceňujte optimalizaci

Youtube je jeden z největších internetových vyhledávačů, a tak byste k němu i měli přistupovat. Pokud má mít váš obsah úspěch, musí ho uživatelé Youtube najít. K tomu slouží tzv. optimalizace pro vyhledávače jinak známá jako SEO. Než vypustíte svoje výtvory do světa, naučte se, jak psát popisky, k čemu slouží metadata nebo které názvy videí přitáhnou největší návštěvnost.

4. Zapojte diváky

Svět internetu je především o interakci. Chcete-li si udržet stálé publikum, zapojte ho do svého obsahu. Vyzývejte diváky, ať vaše videa komentují a nezapomínejte na jejich komentáře a otázky reagovat.

Tip: Interakce s diváky lze využít k načerpání nové inspirace. Zeptejte se svých sledujících, co by je zajímalo, nebo rovnou jaké video byste podle nich měli příště natočit. Získáte tak nové náměty zdarma, a ještě si zajistíte sledovanost příštího videa.

5. Produkujte kvalitní videa

Zásadou všeho je produkce kvalitních videí, a to jak po obsahové, tak i po technické stránce. Tvořte obsah, který bude pro diváka zajímavý. Správné vybavení – mobilní telefony, kamery, mikrofony, fotoaparáty apod. – mu pak dodá odpovídající kvalitu.


Přečtěte si také