Youtubeři

8. prosince 2017 13:31

redakce Prima Lajk

Provokatér PewDiePie už není nejbohatší youtuber na světě! Kdo ho porazil?

PewDiePie už není nejbohatším youtuberem světa. Kdo ho nahradil?

Kontroverzní youtuber PewDiePie nezažil úplně skvělý rok. Po mnohých antisemitských názorech a provokativních videích, ve kterých mladý Švéd často překračoval čáru, přišel o značnou část svých sponzorů a to se nevyhnutelně podepsalo na jeho kontu. Zatímco si loni přišel na 326 milionů korun, letos to bylo „pouhých“ 261.

Na prvním místě žebříčku nejbohatších youtuberů ho tak letos nahradil někdo jiný. A překvapivě je tím někým člověk, o němž jste dost možná doposud nikdy neslyšeli – DanTDM. Ten si přišel na slušných 359 milionů korun a to převážně díky vyprodanému světovému turné, 17 milionům odběratelů a 11 miliardám zhlédnutí na svém kanálu. 27letý Brit začal v roce 2012 s videi o Minecraftu a Pokemonu, zatímco pracoval jako brigádník v Tescu. Vida, tak i na takových místech se rodí budoucí milionáři.

Celý žebříček vypadá následovně: Daniel Middleton (DanTDM) – $16.5m Evan Fong (VanossGaming) – $15.5m Dude Perfect – $14m Mark Fischbach (Markiplier) – $12.5m Logan Paul – $12.5m Felix Kjellberg (PewDiePie) – $12m Jake Paul – $11.5m Ryan ToysReview – $11m Smosh – $11m Lilly Singh (IISuperwomanII) – $10.5m

Sdílejte článek

Přečtěte si také