reklama

reklama

roth wellden
Autor: instagram.com/roth.wellden roth wellden

Slavný youtuber přišel o svůj účet, ukradli mu ho podvodníci! Kolik odběratelů ztratil?

Publikováno: 30.12.2019
Youtuber Roth Wellden přišel o svůj účet na YouTube a co hůř, rozhodně není sám. Stále víc youtuberů přichází o své účty.
Youtuber Roth Wellden.
Roth Wellden
Roth Wellden, vlastním jménem Adam Jícha, patří do první generace českých youtuberů, jenž se... Přečíst celé

reklama

Když chcete najít videa známého youtubera Rotha Welldena (alias Adama Jíchy), najde vám to bohužel jen hacknutý kanál, který neustále živě vysílá stream kryptoměnové burzy Binance. Na 23letého youtubera totiž zaútočili hackeři, kteří mu ukradli celý jeho účet. Videa smazali a teď tam běží reklama na kryptoměnu, která se nedá vypnout. Chat je u streamu zakázaný, jde o smyčku, která tam běží pořád dokola. Roth Wellden o tom napsal na svém Instagramu s tím, že situace už se řeší a on se ozve, až bude mít svůj účet s víc jak 300 tisíci odběrateli zpátky.

Binance láká lidi na možnosti výdělku, kdy pokud člověk pošle peníze v Bitcoinech na bankovní účet Binance, má se mu pak vrátít násobě větší částka. To se samozřejmě nestane, jenom takhle z lidí tahají peníze. O účty přichází čím dál tím víc youtuberů po Evropě. Adam totiž dostal nabídku ke spolupráci se stránkou Game Gloom, kde se mělo jedna o promo herního programu. Tak si stáhl program a zadal tam aktivační klíč. Ve skutečnosti se ale jednalo o keylogger, který zaznamenával stisky jeho kláves. Tak dostali jeho heslo.

Potom už se ale nestačil divit, přišel nejenom o Youtube účet, ale taky o svojí občanku, kterou měl zrovna shodou okolností naskenovanou v počítači. Ta je teď v prodeji na ruských webech.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Adam Jícha (@roth.wellden),

reklama