Youtubeři

2. července 2018 08:54

redakce Prima Lajk

VIDEO: Fattyho drsný pád! Slavný youtuber smazal většinu svých videí. Blíží se snad jeho konec?

Jeden z nejslavnějších českých youtuberů a streamerů stojí kvůli YouTube nad propastí. Co se stalo?

FattyPillow je odjakživa známý, a nesmírně populární, kvůli svým dosti vulgárním videím, v nichž si nebere servítky. Jenže právě kvůli nim mu nyní hrozí, že navždy skončí na YouTube. Fatty totiž doplatil na měnící se politiku slavného serveru, jenž v poslední době dává přednost rodinnějšímu a nezávadnému obsahu a zpřísňuje pravidla pro natáčení youtuberských videí. Jenže tyto pravidla nesmyslně praktikuje i na několik let stará videa, jež byly logicky natočeny podle starých měřítek. A právě na svá starší vulgární videa nyní bohužel začíná doplácet.

Fatty totiž dostal během uplynulých týdnů od YouTube dvě napomenutí, tzv. striky. Co to znamená? Že stačí ještě jedno napomenutí a FattyPillow na YouTube navždy skončí. A vzhledem k botům, kteří tato videa prohledávají bylo toto riziko příliš vysoké. Youtuber proto musel přistoupit k zoufalém kroku. Z YouTube smazal většinu svých videí, jichž zde měl přes 1400! Tlustej Kárl se za tento krok ve svém videu na Facebooku velice omlouvá a slibuje, že na nějakém neoficiálním kanálu videa časem zveřejní. Nyní ovšem bojuje o své youtuberské přežití, a tak neměl moc jiných variant.

Fatty pak nadává i na samotný YouTube, jenž svá nová a čím dál přísnější pravidla praktikuje i na mnoho let staré kousky, s tvůrci o případném odvolání vůbec nejedná a youtuberů, kteří vytvořili tamní komunitu, si prý vůbec neváží. Není přitom jediným, jenž něco takového musí řešit. Blíží se snad kvůli novým pravidlům soumrak českých youtuberů? A podaří se Fattymu zabránit nejhoršímu? To nám asi napoví následující týdny.


Přečtěte si také