Youtubeři

27. dubna 2020 15:04

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: První video na YouTube bylo zveřejněno před 15 lety! Uhádnete, co na něm je?

Dnes už si jen těžko vzpomeneme na dobu, kdy YouTube teprve začínalo vznikat a rozhovory, hudbu nebo zprávy jsme neměli jako na dlani.

Doba, kdy YouTube začínalo vznikat, byla ještě daleko před vznikem Twitteru nebo Instagramu. Uživatelé zatím jen postupně přicházeli na to, jakým způsobem se mohou prezentovat on-line. První video bylo nahrané na YouTube před patnácti lety 23. dubna v roce 2005. Zajímá vás, co na videu bylo? Jednalo se jen o 18sekundové video 26letého spoluzakladatele YouTube Jaweda Karima při jeho cestě do zoo.

Když mluvil do kamery před výběhem slonů, řekl o nich něco jako – dobře, momentálně se nacházíme před slony. Skvělá věc na těchto zvířatech je, že mají opravdu, ale opravdu dlouhé choboty. A to je skvělé. Ale to je skoro všechno, co se o nich dá říct. – Tohle krátké video přitom má asi 90 milionů zhlédnutí a někteří diváci ho oceňují dodnes. Jde vlastně o historické dílo na poli YouTube.

Rok poté, co video bylo nahráno, Karim a jeho spoluzakladatelé prodali platformu společnosti Google za neuvěřitelných 1,65 miliard dolarů. Karim obdržel 137 443 akcií, což v roce 2006 činilo asi 64 milionů dolarů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také